Masters of the Universe'ün yeni filminde He-Man'i canlandıracak isim belli oldu

Masters of the Universe'ün yeni filminde He-Man'i canlandıracak isim belli oldu
Getty Images
"Masters of the Universe"ün yeni filminde He-Man'i canlandıracak isim belli oldu. Son olarak "The Idea of You" filmiyle ekrana gelen Nicholas Galitzine'nin başrolde yer alacağı açıklandı.

"Bumblebee" filminin yönetmeni Travis Knight, Amazon MGM Studios ve Mattel için filmi yönetecek. Uzun süredir ertelenen film 5 Haziran 2026'da sinemalarda gösterime girecek. "Masters of the Universe"ün yapımcılığını Escape Artists'ten Todd Black, Jason Blumenthal ve Steve Tisch'in yanı sıra Mattel Films'ten Robbie Brenner üstlenecek.

David Callaham ve Nee Kardeşler'in başlangıcını yaptığı senaryoyu Chris Butler kaleme alıyor. Konu detayları şimdilik gizli tutuluyor. Stüdyonun daha önce yayınladığı bir sinopsise göre, "Masters of the Universe" çocukken bir uzay gemisiyle Dünya'ya düşen ve onlarca yıl sonra gezegenini İskeletor olarak bilinen kötü adamın şeytani güçlerinden korumak için kendi gezegenine dönen Prens Adam'ı konu alıyor. Ancak güçlü kötü adamı yenmek için geçmişinin gizemlerini ortaya çıkarması ve bu dünyada "evrendeki en güçlü adam" olarak anılan He-Man olması gerekmektedir.

"Masters of the Universe"ün beyaz perdeye yolculuğu yirmi yılı aşkın bir süre boyunca oldukça çileli geçti. Proje Netflix'e geçmeden önce Warner Bros. ve Sony'de hazırlandı ve 2023'te bütçe kaygıları nedeniyle filmden vazgeçildi. "Kung Fu Panda" filminin yapımcısı John Stevenson, "Wicked" filminin yönetmeni Jon M. Chu, "Charlie's Angels" filminin yapımcısı McG ve "The Lost City" ikilisi Aaron ve Adam Nee'nin de aralarında bulunduğu sayısız yönetmen 2007'den bu yana film üzerinde çalıştı.

Amazon Prime Video'da yayınlanan "Red, White & Royal Blue" uyarlamasında da rol alan Galitzine'in kariyerindeki yapımların arasında Amazon'un Camila Cabello'lu "Cinderella" filmi, Netflix'in "Purple Hearts" filmi ve Starz'ın tarihi drama dizisi "Mary & George" da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER