Yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri için hazırlıklara başlandı!

Yeni Yüzüklerin Efendisi filmleri için hazırlıklara başlandı!
Warner Bros.
Warner Bros. Orta Dünya'ya geri dönüyor.

2024'ün ilk çeyrek raporunu açıklayan şirketten "Yüzüklerin Efendisi" sürprizi de geldi. Warner Bros. 2026 yılında yeni "Yüzüklerin Efendisi" filmlerinin ilkini yayınlayacağını duyurdu.

Orijinal "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesinin yönetmeni Peter Jackson ve yazar ortakları Fran Walsh ve Philippa Boyens'in filmin yapımcılığını üstlendiğini ve filmin her adımında yer alacakları da açıklandı. Film, Andy Serkis'in seslendirdiği Gollum'una odaklanacak ve Serkis filmin yönetmenliğini de üstlenecek. Projenin ismi şimdilik "The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum" olarak kondu.

Warner Bros. ilk olarak Şubat 2023'te, J. R. R. Tolkien kitaplarına dayanan "birden fazla" film yapmak için bir anlaşma yaptıklarını duyurmuştu. Projeler WB şirketi New Line Cinema aracılığıyla geliştirilecek. Embracer Group'un bir bölümü olan Freemode, Middle-earth Enterprises adlı bir girişim altında "The Lord of the Rings" ve "The Hobbit" gibi kitaplar için uyarlama hakları anlaşması yaptı.

Jackson'ın yönettiği orijinal "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesi dünya çapında yaklaşık 3 milyar dolar hasılat elde etti; Jackson'ın Tolkien'in "Hobbit" kitabına dayanan devam üçlemesi de bu hasılatı yakaladı.

Peter Jackson'ın ilk "LOTR" üçlemesinde Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Sean Astin ve Cate Blanchett gibi isimler rol aldı. Bu film üçlemesi 30 dalda Oscar'a aday gösterildi ve 2003 yapımı "Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü"nün En İyi Film ödülü de dahil olmak üzere 17 dalda ödül aldı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER