İnci Taneleri: Biraz da biz gülmeyelim mi?

İnci Taneleri: Biraz da biz gülmeyelim mi?
İnsan ağlamaya programlamışsa kendini gülmek güç gelir ona. Şaşırır. Ne yapacağını bilemez. Gülmek yük olur insana. Neye alışırsa ötekine Fransız kalır. Alışılmamış ya. Azem’i otelde gülerken gören Dilber önce bir şaşırdı. Şaşırdı çünkü Azem’in de dediği gibi genelde tatlı şeyler gelmez başına. Dilber desen zaten dışı gülse de içinde yaraları olan bir kadın. Azem gibi. Yani bu ikilinin birbirlerini içten bir gülüşle görmeleri şaşırtıcı. Dilber de ondan bocaladı.
 
Azem’in gülüşünün sebebi belli. Oğlu Özgür yani Cihan’la ilgili bir iz buldu. Azem bu güzel haberi gidip Dilber’le paylaştı. Dilber de en az Azem kadar sevindi. Bu sevinci dışarıya taştı hatta. Azem oğlunun izini sürüyordu zaten. Onun büyüdüğü mahalleyi gidip bulmuştu ama onu büyüten kişileri bulması biraz zaman aldı. Oğlunun otoparkına gitti önce. Cihan’ı yani Özgür’ü oğlunu sordu. Oğlunun adamları onu tanımadıklarını söylediler. Azem sonra bir adres sordu. Onu da bilmediklerini söylediler.  Oğlunu büyüten kadını bulması biraz zaman aldı haliyle. Yine de navigasyon yardımıyla buldu. Kadınla görüştü. Oğlunu sordu ama elle tutulur bir cevap alamadı. Oğlunu büyüten kadın durumu anladığı için doğruları söylemedi. Azem tabii kadının mimiklerinden ve bakışlarından yalan söylediğini anladı. Elinde koca bir hiçle dönmek zorunda kaldı.
 
Piraye’nin kafası iyice karışmaya başladı. Engel olamadığı bir yakınlık ve hayranlık hissetmeye başladı Azem’e karşı. Bunu fark etmesinde arkadaşının da payı büyük tabii. Azem’in Ayça’yla olan iletişimi mükemmel. Hatta pek çok kişinin anlaşamadığı Ayça’yla Azem doğru iletişimle müthiş bir uyum yakaladı. Bu hafta ilk sınavına girdi Ayça. Deneme sonucunu annesine göstermek istedi ama annesi telefonla görüşmediği için ilgilenmedi. Ayça buna çok bozulup ağlayarak odasına çıkınca Azem müdahale etti ve Piraye’yi uyardı. Anne ve kızı arasındaki uzlaşmayı Azem sağladı. Başka bir olay da Ayça’nın aşk acısı sebebiyle okuldan erken çıkmasıydı. Piraye köpürdü tabii e çok kızdı hem de tam Ayça neler olup bittiğini Azem’e anlatacakken. Azem haliyle yine arayı bulmaya çalıştı fakat bu sefer Piraye’den hiç istemediği şeyler duydu.
 
Piraye yaptığı gaftan sonra Azem’i özür mahiyetinde kardeşinin doğum gününe çağırdı. Olanlar yine oldu. Doğum günü mekânında Piraye’nin büyük kardeşi Piraye ve Azem’in sevgili olup olmadığını sorunca ipler gerildi. Azem kabalık sınırında olduğunu söyleyip uyardı. Olanlar bununla da bitmedi. Piraye’nin dut gibi sarhoş olan küçük kardeşiyse Azem’in hediyesiyle dalga geçti. Azem bunun üzerine zaten gerilmiş olan ipleri koparıp mekânı terk etti. İşin şaşırtıcı olan kısmı Piraye’nin de onunla birlikte çıkmasıydı. İkili mekânı terk edip başka bir yere yemek yemeye gittiler. Tabii bu sırada gazeteciler de Azem ve Piraye’yi çekti. Muhtemelen bu fotoğraflarla inanılma bir haber yapılacak. Ortalık karışacak gibi duruyor.
 
Dilber boşanmak istediği kocası Zahir’den çekmeye devam ediyor. Tam oğlunu görmüşken ona dokunmasına fırsat vermedi Zahir. Dilber de için için ağladı. Gözünün önündeyken ona dokunamamak çok zor geldi. Hemen gidip Azem’in yanında ağladı. Hali hazırda nikahlı kocası olduğu için çok da bir şey yapamadı. Azem ve Dilber evlatları olmadan onlar için kutlama yaptılar. Romantik ve eğlenceli bir ortam hazırladı Dilber. Hevesle aşkını dilediği gibi dile getirdi. Aynısını Azem’den de bekledi ama karşılık alamadı. Aynı hayalleri kurmadıklarını söyledi Azem. Aşk kelimesinin herkes için aynı olmadığını söyledi. Dilber de buna çok bozuldu. Azem’in onu onun sevdiği gibi sevmediğini düşündü. Bana kalırsa gerçekte de olan bu. Bu bölümdeki repliklerden ve diyaloglardan anladık ki Azem sadece bir başına bırakamıyor Dilber’i. Ne yaşadığını kendi de bilmiyor. Yoksa âşık olduğunu zannetmiyorum. En azından Azem’in. Hatta bence Dilber de içinde sevilme, korunma ihtiyacını aşk zannediyor.
 
Şu an için en sürpriz olan Azem’in kızı. Hatice olduğunu düşünen var, Ayça olduğunu düşünen de var. Bana kalırsa ikisi de değil. Henüz Azem’in kızı diziye dahil olmadı ve olmasıyla büyük olay yaratacak. Bakalım haftaya neler olacak?? 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER