60. Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi
Ve beklenen son.

Yaklaşık bir haftadır süren kriz durumunun ardından bu yıl 60.'sı düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali iptal edildi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "7-14 Ekim tarihleri arasında yapmayı planladığımız Antalya Altın Portakal Film Festivali’mizi bizim dışımızda oluşan ve oluşturulan süreç sebebi iptal ettiğimizi tüm sinemaseverlere üzülerek bildiriyorum," dedi.

Kanun Hükmü filminin seçkiden çıkarılmasıyla başlayan krizde dün filmin geri alındığı haberi gelmişti, ancak Kültür Bakanlığı'nın festivalden desteğini çekmesinin ardından bir açıklama yapan festival yönetmeni Ahmet Boyacıoğlu, hakkında soruşturma açıldığını ve can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek filmin tekrar çıkarıldığını duyurdu.

Bugün ise ulusal film yarışmasında jüri başkanlığı yapacak olan Demet Akbağ, istifa ettiğini duyurdu. Antalya Film Forum'un direktörü Armağan Lale de filmin bir kez daha programdan çıkarılması dolayısıyla görevinden istifa etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı de festivalden desteğini çekti ve festival için verilen salon geri alındı.

Akşamında ise festivalden iptal haberi geldi.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER