Kendi Düşen Ağlamaz: Alize gerçekler diyarında

Kendi Düşen Ağlamaz: Alize gerçekler diyarında
Bu yazın en iddialı işlerinden biri olan Kendi Düşen Ağlamaz bana göre en hareketli, en heyecanlı bölümüyle yayındaydı. 6. bölüm hepimizin yüreğini ağzına getirdi. Tuğçe’nin kirli bir oyun kurup Alize’yi ve Serkan’ı daha çok da Alize’yi rezil etme planları suya düştü. Olayı anlayan Serkan hızlıca kapatmak isterken, Alize tam tersi ters köşe yapıp Serkan’la evli olduğunu herkesin içinde söyledi. Değil tüm mahalle ve Alize’nin arkadaşları tüm sosyete ve sosyal medya duydu gerçeği. Kimse Alize’nin bombasını ondan habersiz patlatamaz. Gösteri yapmak isteyen Tuğçe’nin planı elinde patladı. O söyleyip Alize’yi rezil etmeden Alize kendisini açıkladı.
 
Alize kirli oyunu bozmakla kalmadı. İşin üzerine gidip tüm arkadaşlarını Serkan’la yaşadığı eve çağırdı. Tabi Serap bu işten pek memnun kalmadı. Nurettin’se kendi gerçeğini sahiplenen ve gözü açılan, değişen kızının bu haline çok sevindi. Esma olanlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Serkan Alize’nin bu hareketine çok şaşırmakla beraber çok da sevindi. Gurur duydu. Hayri amca ve Kadir’inse Alize sevgisi arttı. Tabii Serap bu işten pek memnun kalmadı.
 
Alize kirli oyundan ve her şey ortaya çıktıktan sonra otele işine gitmek istemedi. Serkan kös kös yatağında oturduğunu ve kahvaltı bile etmediğini gördüğü eşini harekete geçirmek istedi. Onun yanında olduğunu söyledi. Hatta stilistlik bile yaptı. Alize’nin ne giyeceğine karar verip onu güldürdü.  İşe gitmeye ikna etti. Otele giden Alize önce arkadaşlarıyla yüzleşti ve onlara açıklama yapmaya başladı. Alp bu sırada hala Serkan’ın Alize’yi zorladığını ve işin içinde başka bir şey olduğunu düşünüyordu. Tuğçe’yse 1 ay boyunca evliliğini saklayan Alize’nin ihanet ettiğini ifade ediyordu. Kendini savunan ve arkasından iş çevrildiğini düşünen Alize Tuğçe’den kendisinden özür dilemesini istedi. Tuğçe özür dilemeyince Alize ve Tuğçe arasındaki ipler gerildi. Çok ciddi kavga ettiler. Araları açıldı. Hatta diğer tüm arkadaşları Tuğçe’yle arasına mesafe koydu.
 
Duygularıyla oynandığını düşünen Bahattin’se sessizlik yemini etti. Çenesini tutamadığını fark eden Bahattin en sağlam yolun susmak olduğunu anladı. Alize ve Serkan’a kendini affettirmeye çalıştı. Önüne bir defter kalem astı ve hiç konuşmadı. Hatta Tuğçe’yle bile kullanıldığını düşündüğü için konuşmadı. Ta ki suya Tuğçe’yi atana kadar. Yüzme bilmeyen Tuğçe boğulur gibi olunca Bahattin müdahale etmek istedi ama o da yüzme bilmiyordu. Oldukça su yuttu. Boğulur gibi olunca da Bahattin’in sessizlik yemini uçtu gitti. Tuğçe de bir şekilde sesini duyurarak hem kendinin hem Bahattin’in hayatını kurtardı.
 
Kadir, 2008 yılında Çatalca’da çıkan bir yangına müdahale ederken bacağına kolonun düşmesi sonucu engelli kalmıştı. Malulen emekli olan Kadir eski itfaiye arkadaşlarının da katıldığı bir törene davet edildi. Kadir her sene gittiği gibi bu sene de gitmeyecekti. Serkan ve Alize duruma el attı. Babasının nişanı için yemek yeneceğini söyleyen Alize törenin olduğu mekâna Kadir’i getirdi. Kadir durumu anlar anlamaz kaçtı tabii ki. Herkes onu aramak için uğraştı. Alize bir parkta otururken buldu Kadir’i. Onunla uzun uzun konuştu. Alize Kadir’e onu baba olarak ne kadar sevdiğini, ne kadar güvendiğini anlattı. Bir şekilde ikna etti ve Kadir’i düğün mekanına götürdü. Kadir herkesin hayran kaldığı inanılmaz güzel bir konuşma yaptı. Tabii bu sırada Çatalca’da 2008 yılında çıkan yangının Alizelerin evinin yangını olduğunu ve halası Esma’yı kurtaranın Kadir olduğunu anlar gibi oldu. En azından şüphelendi. Esma net şekilde kendisini kurtaranın Kadir olduğuna emin oldu. Alize şu anlık sadece şüphe etmiş gibi duruyor. Bölüm tam burada çok kritik bir yerde bitti. 
 
6. bölümde Serap’ın da neden mutsuz olduğu ortaya çıktı. Annesinin gidişinden onun mutsuz ettikleri sonucu çıkarmış hep meğer. Genç yaşta yatalak kalan babasına ve küçük kardeşine bakmak zorunda kalmış. Evlendiğinde de işi rast gitmemiş ve mutlu olamamış. Kendince kalkan oluşturmasının sebebi buymuş. Anne eksikliği onda hep bir mutsuzluk yaratmış. Alize de bunu öğrenince Serap’ı mutlu etmek için uğraştı durdu. Serap bundan şüphelendi. Zamanla bu sevgiye alışacağını ve mutlu olacağını düşünüyorum Serap’ın. Hatta bence âşık olmalı. Belki de hiç olmadığı kadar çok.
 
Hayri amcanın bölümlerdir eski gelini yani Kadir’in eski karısı Türkan’ı gördüğünü söyleyip durması boşuna değil. Eşi yatalak kalınca ve rahatsızlanınca bunu kaldıramayıp giden Türkan’ın bu bölüm döndüğünü gördük. Kadir ve Serap dertleşirken kabak çekirdeğinden konunun annesine Türkan’a gelmesi hepimizi duygulandırdı. Türkan’ın gelişine hem sevindik hem üzüldük. Serkan, Kadir ve Serap bakalım Türkan’ı görünce ne tepki verecekler. Kadir ve Türkan arasında bir yüzleşme ve hesaplaşma yaşanacağını düşünüyorum. Duygusal bağ tekrar oluşur mu? Sanmam. Esma’nın kendisini kurtaran kişinin Kadir olduğunu fark etmesi ikilinin arasında bir bağ kuracaktır. Ne yalan söyleyeyim bu saatten ve o kadar yaşanmışlıktan hatta yaşanamamışlıktan dolayı Esma-Kadir çiftini ben yakıştırdım. Farklı olsalar da Alize ve Serkan gibi birbirlerine iyi gelirler.
 
Bölüm içinde Bahattin’in konuşmadan kendini ifade etmeye çalışması çok güldürdü. Onun dışında Esma’nın ağabeyinin Sinem’le nişanını engellemek için uydurduğu bahane takdire şayandı. Uzak akrabanın hastaneye kaldırıldığını bahane etti ve çok güldürdü. Dayısının görümcesinin akrabasının hasta olduğunu söyledi. Sonra düzeltip dayısının kaynı dedi. Alize ve Esma Sinem’i bir türlü kabullenemedi. Oldukça hareketli ve güzel bir bölümdü. 

Haftaya görüşmek üzere. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER