Aftersun, MUBİ'nin en çok izlenen filmi oldu

Aftersun, MUBİ'nin en çok izlenen filmi oldu
Aftersun filmi başarılarına bir yenisini ekledi.

Yayınladığı filmlerin izlenme oranları hakkında genelde bilgi vermeyen MUBİ'nin açıklamasına göre Aftersun, MUBİ'nin globalde şimdiye kadar en çok izlenen filmi oldu. Böylece Portrait Of A Lady On Fire, The Worst Person In The World, Drive My Car, Decision To Leave, Shiva Baby ve Titane gibi popüler birçok yapımı geride bıraktı.

6 Ocak 2023'te İngiltere, İrlanda, İtalya, Latin Amerika ve Türkiye de dahil çeşitli ülkelerde yayınlanan Aftersun, Mart ayı içinde Almanya, Avusturya ve İspanya'da izleyiciyle buluşacak. Daha sonra Fransa'da da yayınlanacak.

Aftersun, 2007'de Efe Çakırel tarafından kurulan MUBİ'nin sinemada en çok gişe hasılatı elde eden filmi olma yolunda da ilerliyor. Film, İngiltere'de şimdiye kadar 1.91 milyon $ hasılat elde ederek MUBİ bazında zirveye oturdu. Charlotte Wells'in ilk uzun metraj filmi, İngiliz kadın bir yönetmenin elde ettiği en iyi ilk film açılışına imza attı. Ayrıca 2011'deki Submarine'den bu yana en yüksek gişe hasılatı elde eden İngiliz bağımsız yapım ilk film oldu.

Başrol oyuncusu Paul Mescal'a Oscar adaylığı getiren Aftersun'ın şimdiye kadarki gişesi, MUBİ'nin vizyona soktuğu yerlerde 3 milyon $'ı aşmış durumda. A24'un dağıtımını üstlendiği film ABD'de ise 1.5 milyon $ gişe hasılatı elde etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER