Warner Bros., Wonder Woman 3'ten vazgeçti

Warner Bros., Wonder Woman 3'ten vazgeçti
DC evreninin değişimi sürüyor. The Hollywood Reporter'ın haberine göre Warner Bros. Wonder Woman'ın 3. filminden vazgeçti.

DC Studios'un başına geçen James Gunn ve Peter Gunn, DC evreninin geleceğiyle ilgili şirketin CEO'su David Zaslav'a gelecek hafta bir sunum yaparak planlarını açıklamaya hazırlanıyor. Habere göre plan her ne kadar yapım aşamasında olsa da ve henüz tam anlamıyla onaylanmasa da detayları belli olmaya başladı.

İlk iki filmin yönetmenliğini üstlenen Patty Jenkins, yakın zaman önce 3. filmle ilgili planlarını gönderdi. Ancak Gunn ve Safran'la birlikte Warner Bros. Pictures'ın eş-CEO'ları Michael De Luca ve Pamela Abdy, gelecekteki planlarına uymadığı için filmle yola devam etmeyeceklerini belirttiler. Gal Gadot'nun karakteri canlandırmaya devam edip etmeyeceği, Wonder Woman'ın evrendeki rolü ise şimdilik belli değil. DC Studios her ne kadar finansal kısıtlamaya maruz kalmış durumda olmasa da filmin çekilmemesiyle yüksek miktarda parayı kenarda tutacak. THR'nin haberine göre bonuslar hariç olmak üzere Gadot'nun 20 milyon $, Jenkins'in ise 12 milyon $ kazanması bekleniyordu.

Ayrıca Jenkins'in filminden vazgeçmeleri Snyderverse olarak bilinen Zack Snyder evreninin sonuna gelinmiş olabileceğini de düşündürtüyor. Bu da yakın zaman önce Black Adam'a konuk olan Henry Cavill'in oynayacağı düşünülen Man of Steel 2 ve gelecekteki Aquaman filmlerini de kapsıyor. Ancak bu konularda verilmiş henüz resmi bir karar yok. Habere göre Mamoa ve Cavill, 16 Haziran 2023'te vizyona girecek The Flash filmine konuk olarak sahne çektiler. Bu sahnelerin filmde yer alıp almayacağına dair nihai bir karar verilmiş değil. The Flash'ın devam filminin senaryosunun çoktan hazır olduğu konuşulsa da filmin gişesi ve eleştirileri de önemli bir pay sahibi olacak. Ayrıca yüksek ihtimalle Ezra Miller'ın yerine yeni bir isim gelecek.

Gunn ve Safran'ın planlarının Black Adam'ın devamını içermesi de beklenmiyor. Dwayne Johnson'ın başrolünde yer aldığı ilk filmin şirkete para kaybettirip kaybettirmediğiyle ilgili tartışma ise sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Variety, filmin 50 milyon $'dan fazla kaybettireceğine dair bir haber yayınladı. Ancak aynı yayın grubuna bağlı Deadline bu habere karşı çıkarak 52-72 milyon $ arası kazandıracağına dair bir haber yayınladı. Johnson da bu haberi tweet atarak paylaştı. Ancak devam filmleriyle birlikte maliyetler de arttığı için yeni bir filmin gelmesine her türlü sıcak bakılmıyor.

Momoa cephesinde ise işler daha farklı işliyor. 25 Aralık 2023'te vizyona gelmesi beklenen yeni Aquaman filminden sonra karakteri canlandırmayacak olsa dahi habere göre DC evreninin karakterlerinden Lobo'yu canlandırma ihtimali bulunuyor. 

Gunn ve Safran'ın planının önceki yönetimlerin yükünü taşımak üzerine olmayıp yeni bir düzen kurma üzerine olması bekleniyor. Ancak yine de Shazam! Fury of the Gods (17 Mart 2023) ve Blue Beetle (18 Ağustos 2023) gibi filmlerin olası başarısı da göz ardı edilmiş değil. Safran'ın Shazam! serisinde yapımcı olduğu biliniyor. Gunn ise HBO Max'te 2. sezonuyla ekrana gelmesi planlanan, Suicide Squad'ın uzantısı Peacemaker dizisini hazırlıyor.

Ayrıca evrendeki projelerin birbiriyle bağlantılı hikayelere sahip olması düşünülüyor. Bu açıdan bakıldığında dışarıda kalan ve güvende olan proje olarak öne çıkansa Matt Reeves'in Batman evreni. Devam filminin hazırlıkları sürerken birisi The Penguin olmak üzere iki yan dizi de hazırlanıyor. Ayrıca Joker 2'nin hazırlıkları da sürüyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER