Damon Lindelof'dan yeni bir Star Wars filmi geliyor

Damon Lindelof'dan yeni bir Star Wars filmi geliyor
Star Wars evreni daha da büyüyor. Lost, The Leftovers ve Watchmen gibi dizilerle bilinen Damon Lindelof'un yeni bir film hazırladığı öğrenildi. Lindelof'un henüz kim olduğu bilinmeyen bir yazarla birlikte senaryosu üzerinde çalıştığı filmi Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms. Marvel) yönetecek.

Lindelof, Star Trek ve Star Trek Into Darkness filmlerinin yapımcılığını; The Hunt ve World War Z filmlerinin ise hem senaristliğini hem de yapımcılığını da üstlendi. Belgesel yapımcılığıyla da bilinen Obaid-Chinoy 2015'te A Girl in the River: The Price of Forgiveness'la, 2012’de Saving Face'le ödül kazanarak Pakistan doğumlu olup Oscar kazanan ilk film yapımcısı oldu.  

Geleceği duyurulan yeni Star Wars projelerinin arasında Patty Jenkins'li Rogue Squadron, Kevin Feige ve Lichael Wladron (Loki) imzalı bir film, Taika Waititi ve Krysty Wilson-Cairns imzalı bir film de bulunuyor. Disney, Aralık 2025 ve Aralık 2027'yi isimsiz Star Wars filmlerine ayırmış durumda.

Dizi tarafında ise Andor hali hazırda ilk sezonuyla ekrana geliyor. The Mandalorian ve Ahsoka'nın hazırlıkları devam ediyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER