Gönül Dağı: Anne olunca anlarsın

Gönül Dağı: Anne olunca anlarsın
Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Bu yüzden mi hep en güzel onlar kokar? En güzel yemeği annemizin yapması ondan mıdır? Kaç yaşında olursak olalım onların yanında hep çocuk oluruz. Bu yüzden mi en çok onlara şımarabilmemiz? Gönül Dağı yeni sezona oldukça iddialı bir bölümle başladı. Yeni sezona Dilek ve Taner’in bebeği Ali’nin konuşmasıyla girildi. Ali bebeğin şu repliği içimizi acıttı: “İnsan birinin öldüğü gün doğacaksa bu annesi olmamalı.”
 
Büyük değişikliklere neden olan sezon finalinin ardından 66. bölüm güzel bir merakla izlendi. Dilek’in sezon finalinde ölmesi akıllara çeşitli soru işaretleri getirdi. Bütün yaz Gönül Dağı izleyicileri en çok bunu konuştu. Taner’in ve Gülsüm öğretmenin Dilek öldükten sonra ruhsal olarak düştüğü boşluk hepimizin tahmin ettiği bir durumdu. Dilek’in ölmesi sadece Taner ve Gülsüm’ü değil pek çok kişiyi etkiledi. Dilek’in ölümünden kendini sorumlu tutan Kenan, düğün günleri acı bir olayla mühürlenen Asuman ve Ramazan, yeğenlerini anne babasının yerine hastaneden alan Cemile ve Veysel, ihmal sorunlarını akıllara getiren belediye…
 
Ali bebek Cemile teyzesinin ve halası Zahide’nin sütünü kabul etmedi. Tam da bu sahnede Gülsüm öğretmenin feryadı ve bebeğin annesinin kokusunu aradığını düşünmesi ardından kızına seslenmesi hepimizi ağlattı ve bölüme damgasını vurdu. Mecburen süt anne bulmak zorunda kalındı. Kolay kolay kimsenin sütünü kabul etmedi Ali bebek. Emzik ve biberonda bile zorlandı Ali. Hatta süt sağma makinesiyle anne sütünün temin edilmesi de işe yaramadı. Hastanede tesadüfen denk gelinen bebeğini kaybetmiş bir anne çare oldu Ali bebeğe. Süt annemizin dediği gibi yara yaraya denk geldi. Ali kendi gibi yaralı olan bir kalbe şifa oldu. İstemeden çok güzel bir şey yaptı ve acılı bir anneye dokundu.
 
Asuman’ın Gülsüm öğretmene destek olması ve onun yanında kalması çok iyiydi. Güzel kalpli Asuman düğününde böyle bir şey olunca kendisini sorgulamaya başladı. Evlendiklerini bile anlamadan cenazesi olan Asuman ve Ramazan yeni bir başlangıç yapmak zorundalar. Evlerinde bile baş başa kalamadılar. Asuman gibi kendini sorgulayan bir diğer kişi de Kenan’dı. Kenan Dilek’i kurtaramadığını düşündü ve özellikle Taner’e karşı kendini çok mahcup hissetti. Kenan’ın kendisini sorgulamasını anladık fakat Elif’le arasına mesafe koymasını anlamadık. Kenan’ın Elif’e karşı mesafe koyması ElKen severleri üzdü ve anlamlandırılamadı.
 
Gedelli’yle ilgili bir diğer önemli gelişme dağdan gelen tehlike. Gedelli’yi tehdit eden Gönül Dağı tüm kasabanın boşaltılmasını gerektirdi. Evler boşaltıldı. Kasaba halkı taşındı. Bir tek Taner kabul etmedi bunu. Evladını zar zor kucaklayan Taner kendine gelip bunun için çalışmaya başladı. Dilek’i asla bırakmayacak olan Gönül Dağı Taner’i de bırakmadı. Belediye bununla ilgili acil çalışmaya başladı.
 
Kasabadan gidişler olduğu gibi kasabaya dönüşler de oldu. Gönül Dağı’na kendini hapseden Rıfat’a destek olan Mihriban yine sevgimizi kazandı. Hem Rıfat’a hem kasabaya dönen de Meryem’di. Yeniden başlamak istediğini söyledi Rıfat’a. Rıfat ne tepki verir? Mihriban ne der? Hepsini göreceğiz. Umarım yakın zamanda Rıfat kendine gelir ve Mihriban’la yoluna devam eder. Meryem ve Rıfat’ın mayasının bir daha tutması çok zor. Rıfat Mihriban’a tekrar çok zor güvenir. Şennur’sa Meryem’le konuşurken tüm seyircilerin sesi oldu. Kasabaya yeni gelecek kişiler de var. Bunlardan biri yeni mühendisimiz Aylin. Aylin ve Taner arasında neler geçecek? Afişteki gizemli kadın Aylin mi? Hepsini ilerde göreceğiz. Sahi gerçekten Taner’e bu kadar çabuk partner gelmiş olabilir mi? Kimsenin olmayacağına dair söz vere Taner bakalım neler yapacak?
 
Anne olmak kolay değil. Herkes anne olamaz. Kadın olmak biraz da güdüsel olarak anne şefkati getiriyor. Bazı şeyler annemiz olmadan anlaşılmayacağı gibi anne olmadan da anlaşılmıyor. Ne demişler? Anne olunca anlarsın.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER