Seversin: Yok mu bir yol?

Seversin: Yok mu bir yol?
“Canım yanıyor, beni sevme diyor
Yok mu bi' yol? yok mu bi' yol?
İçim acıyor, sana varmadı yol
Yokluğu zor, yokluğu zor.”
 
Önceki yazıda belirttiğim; aşk başa gelince çantasını toplayıp tatile çıkan akıl ve sonrasında gelen saçmalıklar silsilesinin bu defaki kurbanı Asya’ydı tabi.
    
Gördüğü mesaj ve kalbindeki aşkla beraber içinde yeşeren kıskançlık ve kuruntu perileri sebebiyle Tolga’nın kendisine yalan söyleyip onu aldattığına inandı ve işe Nesrin’le Kadir ikilisinin de karışmasıyla birlikte evlere şenlik bir takip başladı. Sonunda, Asya’nın endişelerinin yersiz olduğu ve Tolga’nın şaşırtıcı biçimde naif bir iş için böyle bir gizlilik içine girdiği ortaya çıkarken olan yine ikisinin arasındaki mesafeye oldu. Güvendiği insanların ona bu kadar güvensiz ve şüpheci yaklaşmasını sindiremeyen Tolga kırıldı.
  
Olay öyle bir noktadaydı ki geçmişten gelenlerle birlikte düşünüldüğünde kim haklı kim haksız ayrılamıyordu bile. Çünkü her ikisi de baktıkları noktalardan doğru ve yanlışlara sahiplerdi.
    
Asya, arkadaşıyla dertleşip kendi aşk itirafı için hazırlıklara girişmişken Tolga’nın partide olanları öğrenmesiyle ise zaten gergin olan ipler iyice tef gibi oldu ve kör kütük aşık Tolga’nın ‘onu kendimden korumam lazım’ gibi bir psikolojiye girmesiyle son buldu.
      
Ve mevzu bir anda bambaşka bir yöne evirilip Tolga’nın çektiği sahte çapkınlık pozlarının basına servis edilmesine geldi. Neyse ki araya birçok engel girdi de iki şapşal aşık kendilerine böyle bir kötülük edemedi.
 
“Yüreğim kanıyor, katilini arıyor
Sevmeyi kendime yasakladım
Fırtınam diniyor, kokun eski bi' son
Bu aşka sakladım kurşunları.”
    
Bu sahte ilişkinin ayrılığı planını ilk erteleten etken olan gece programı meselesi tahminimden şenlikli geçti açıkçası.
      
Katıldıkları programda tatlı sert atışmaları her zamanki halleri olarak yansısa da ikisinin de içinde çok farklı fırtınalar kopuyordu tabi. Birbirlerine olan kırgınlıkları ve arkalarından gelen birçok sıkıntıya rağmen göz göze geldiklerinde her şeyi unutup el ele şarkı söyledikleri an ise birbirlerine ne kadar âşık olduklarını bir kez daha kanıtlar nitelikte bir sahneydi desem yalan olmaz hani.
    
Ertesi gün planlarını bozan aile eşrafı kısmında ise yine her şeye rağmen yan yana, birlikte olmaları aslında birbirleri için ne kadar önemli olduklarını ve bu aşk için fedakârlık yapmaya ne kadar hazır olduklarını gösterir nitelikteydi.
     
Mutfakta konuşurken Nesrin’e yakalanmaları da isabet oldu hani, yoksa iki aptal aşık her an her şeyi yapıp bombayı ortaya salmaya meyilliydi.
       
Bölüm içindeki son alt konu başlığı olarak ortaya çıkan liseden kalma eski aşk mevzusu ise egosu her şeyden önce gelmeye alışmış olan Tolga Tuna’nın kıskançlık triplerini görmemiz için gayet hazır bir zemin ve hava hazırladı.
   
Klip setine yemek şirketiyle anlaşıp açık büfe kurduran sahiplenici erkek modunu açmış bir Tolga canlısının kıskançlığı fazlasıyla eğlenceli anlara sahne oldu. Ama kıskançlık perileri ile birlikte alınganlığı da üstüne gelmiş olacak ki kendisini günün sonu da kızlarla partileme modunda geçmiş buldu.
     
Eski arkadaşıyla dertleşmesi sırasında bölümün başından beri aradığı cesareti elde eden Asya’nın da partiye gitmesi, daha doğrusu eve gidip partiyle karşılaşmasına rağmen kararından dönmemesi ise artık görmemiz gereken performanstı.
    
Özellikle son bölümlerde hazımsızlık ve haset kotası fazlasıyla dolu olan Selin’in kıskançlığına yenilip yaptığı büyük hataya rağmen son sahnede bütün dans edenlerin arasında birbirlerine odaklanan Asya ve Tolga’nın güzelliği haftalardır görmek istediğimiz bir şeydi desem abartmış olmam gibi.
  
Son sahnede siyah beyaz olan çevrelerinin ortasında kalan çiftimiz, aşklarının hayatlarına kattığı renklerle birlikte rengarenk olurken görselliğin güzelliğiyle birlikte birleşen acı tatlı bölüm sonu ise tabi ki izleyenleri merakta bırakmayı başardı.
  
İçimden bir ses, bu magazin olayı ortalığı fazlasıyla çalkalayacak olsa da Asya’yla Tolga’nın arasındaki bağı daha da güçlendirecek diyor ama başımıza ne geleceği belli olmaz tabi. Artık hayırlısı…
 
Dilara PEKSAYGILI
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER