Bunu Bi' Düşünün: Hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmaya var mısın?

Bunu Bi' Düşünün: Hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmaya var mısın?
Sorumlu hayvan sahipliği, bakımı üstlenilen hayvanların hayatları boyunca ihtiyaçlarının karşılanarak iyi bir yaşam geçirmelerinin sağlanmasıdır. Güvenli ve sevgi dolu bir hayatı onlara sunabilmek için neler yapabileceğini düşündün mü?

BluTV, 20 Ağustos'ta izleyiciyi "Bunu Bi' Düşünün" isimli yeni bir mini diziyle buluşturdu. The Other Brand Experience Agency ve Paradox Yapım'ın yapımcılığını üstlendiği, evcil hayvan mama markalarından Royal Canin ortaklığıyla gerçekleştirilen projenin sezonu 8 bölümden oluşuyor. Dizinin yönetmenliğini Onur Ünlü üstlenirken senaryosunu Erkan Tunç kaleme aldı.

Ahmet Mümtaz Taylan'ın başrolünü üstlendiği Bunu Bi' Düşünün bölümleri 9-13 dakika arasında değişiyor ve toplamda 85 dakika civarı süren bir dizi var elimizde. Dizinin bölümlerinde rol alan isimlerin arasında Pınar Deniz, Kubilay Aka, Dilara Aksüyek, Müjde Uzman, İsmail Ege Şaşmaz, Ulaşcan Kutlu, Başak Daşman ve Ayşenil Şamlıoğlu, Ahmet Rıfat Şungar ve Şebnem Bozoklu da bulunuyor.

Hayvan sahibi olup bu konuyla alakalı bazı soru(n)ları olan kişilerin danışmak için Ahmet Kenan Bey'in kapısını çaldığı bölümlerde onun bu kişilerle yaptığı kısa görüşmelere misafir olurken bu sırada hayvanları ile kurdukları ilişkiye, bu ilişkinin getirdiği sorumluluklara, hayvanlara daha iyi bir hayat sunabilmek için yapılabileceklere de yer veriliyor. 
Bunu Bi' Düşünün'ü bir oturuşta bitirmiş bulundum. Ahmet Mümtaz Taylan’a ve yapım ekibine zahmet olmayacaksa bir sezon daha çekseler keşke diye düşünüyorum hala. Hayvan sahibi olmanın önemine ve güzelliğine yoğunlaştıkları, abartıya kaçmadan kamu spotu tadını da verdikleri, tatlı ve samimi bir iş çıkmış ortaya. İzlerken eksisine, artısına pek takılmadım açıkçası. Çerez niyetine izle-sonrakine geç şeklinde devam etti ve kısacık olan bölümler çabucak bitti zaten. Hayvan sahiplerinin ya da genele vurursam hayvan severlerin kolaylıkla empati yapacağı türden bir yapım aynı zamanda.

Ahmet Kenan Bey’le birlikte Ahmet Mümtaz Taylan'ın sırtladığı bir iş çıkmış ortaya. Ama konuk oyuncular da yer aldıkları ölçüde zevk katmışlar. Bazılarını biraz daha fazla ya da iyi kullanabilirlermiş dedim sadece. Danışan olarak baktığımızda 4 ve 6’yı daha çok beğendim. 2. de aslında totalde fena değildi ama konuyu daha iyi işleyebilirlermiş gibi geldi. Dizinin son kısmında yaptıkları kapanışa ise teşekkürlerimi özellikle gönderiyorum. Bir süre daha aklıma geldikçe gülerim artık.

Sevgiler, saygılar.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER