Netflix, Keanu Reeves'in çizgi romanı "Brzrkr"ı filme uyarlıyor

Netflix, Keanu Reeves'in çizgi romanı
Netflix, Keanu Reeves'in çizgi romanı "Brzrkr"ı filme uyarlıyor. Aynı çizgi romandan uyarlanan anime dizisi de yolda.

Keanu Reeves tarafından yaratılan BRZRKR'ın yazarlığını Reeves ve New York Times çok satanlar listesine giren yazar Matt Kindt, çizerliğini ise ünlü Marvel sanatçısı Ron Garney üstleniyor. Bill Crabtree tarafından renklendirilen çizgi romanın yazıları Clem Robins'e ve karakter tasarımları ile kitap kapakları Rafael Grampá'ya ait. 12 sayılık mini serinin ilk sayısı 615.000'lik satış rakamına ulaşarak neredeyse son otuz yılın en çok satan ilk sayısı olmayı başardı.

BRZRKR, Reeves'in birkaç yıldır üzerinde çalıştığı orijinal bir fikre dayanıyor. Keanu Reeves; oyuncu kadrosunda yer almanın yanı sıra BOOM! Studios adına Ross Richie ve Stephen Christy; ve Company Films adına Stephen Hamel yapımcılığı üstleniyor. Baş yapımcı ise BOOM! Studios'dan Adam Yoelin.

BRZRKR ölümsüz bir savaşçının 80.000 yıldır verdiği mücadeleye dair kanlı bir epik öykü. "B" olarak tanınan bu adam, yarı ölümlü-yarı tanrıdır. Lanetlenerek şiddete mahkûm edilen bu adam, akıl sağlığını da bu yolda feda etmiştir. Yüz yıllar boyunca Dünya'da dolaşan B, sonunda kendine güvenli bir liman bulur. Onun yeni görevi ABD hükümeti için çalışarak diğerleri için çok kanlı ve çok tehlikeli olan mücadeleleri üstlenmektir. Bunun karşılığında B'ye arzuladığı tek şey verilecektir: kana bulanmış ölümsüz varlığına dair gerçek ve hayatını nasıl sona erdirebileceğine ilişkin bilgi.

Anime dizisi öykünün farklı unsurlarını keşfe çıkarak BRZRKR evrenini genişletecek. Dizide Reeves, filmde canlandırdığı karakteri seslendirecek. 12 sayılık bu mini seri, Boom! Studios tarafından yayınlanıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER