Warner Bros., Dune filmini HBO Max'te yayınlamaktan vazgeçebilir

Warner Bros., Dune filmini HBO Max'te yayınlamaktan vazgeçebilir
Warner Bros.'un tartışma yaratan kararının etkisi devam ediyor.

Stüdyo, gelecek yıl vizyona girecek 17 filmini sinemalarla aynı günde dijital platform HBO Max'te yayınlayacağını açıklamıştı. Bu filmlerin arasında merakla beklenen Dune uyarlaması da bulunuyor. Ancak Deadline'ın haberine göre Warner Bros., Dune'u bu kararının dışında bırakabilir.

Dune ve bir diğer ortak yapım Godzilla vs. Kong'un bütçelerinin %75'ini karşılayan yapım şirketi Legendary Entertainment, sonradan öğrendiği karara itiraz etti. Hatta iki şirketin davalık olabileceği konuşulmaya başlandı. Daha sonra filmin yönetmeni Denis Villeneuve de sinema karşıtı olarak gördüğü bu kararı eleştiren açıklamalarda bulundu. Habere göre serinin potansiyelinin korunması için Dune, 1 Ekim'de sadece sinemalarda olabilir. Zira ikinci filmin çekilmesi ve roman serisinden bir dizi projesinin hazırlanması da bekleniyor. Ayrıca başlayan aşı çalışmalarının belirlenen vizyon tarihine kadar bağışıklığı artırması bekleniyor.

Vizyon tarihi 21 Mayıs olan Godzilla vs. Kong'un geleceği ise benzer şekilde belli değil. Birkaç hafta önce Legendary ve Netflix'in filmin yayın hakkı için 250 milyon dolara varan bir anlaşma üzerine görüşmeler yaptığı, ancak Warner Bros.'un bu anlaşmayı engellediği konuşuldu. Aynı habere göre Legendary bu nedenle filmin dijital yayın hakkı için HBO Max'ten gelecek miktarın buna yakın olmasını bekliyor. Aşılama çalışmalarının ardından başlayacak normale dönüşün Mayıs ayına yetişmemesi göz önüne alınarak Godzilla vs. Kong filminin yine de HBO Max'te yayına girme ihtimali de bulunuyor.
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER