Disney+, 10 yeni Star Wars projesi açıkladı

Disney+, 10 yeni Star Wars projesi açıkladı
Dün gece Disney'in yatırımcılara yönelik düzenlenen yeni etkinliğinde 50 civarı dizi ve film duyurusunda bulunan Disney+, Star Wars evrenine dahil olacak yeni projeler hakkında bilgi de verdi. Çoğu dizi olmak üzere 10 yeni yapım açıklandı. Bunların arasında duyurusu daha önce yapılan bazı projeler de yer alıyor.* Ahsoka: 

The Mandalorian'ın uzantı dizisi olarak ekrana gelecek. Ana dizide karakteri canlandıran Rosario Dawson, yeni dizide de karakterini canlandırmaya devam edecek. Diziyi Jon Favreau ve Dave Filoni hazırlayacak. Ahsoka, ilk olarak Star Wars The Clone Wars animasyonunda Anakin Skywalker’ın padawan’ı olarak izleyici karşısına çıkmıştı.* The Rangers of the New Republic: 

Jon Favreau ve Dave Filoni’nin üzerinde çalıştığı, The Mandalorian ile aynı zaman çizgisinde geçecek bir diğer dizi. Klon Savaşları'ndan önce Galaktik Cumhuriyet tarafından kurulan galaksiler arası polis gücü Sector Rangers’ın etrafında döneceği tahmin ediliyor. Ancak diziyle ilgili detaylar henüz açıklanmadı.* Andor:

Kasım 2018'de ilk kez duyurulan dizinin çekimlerine başlandı. Diziden ilk tanıtım videosu da geldi. Rogue One: A Star Wars Story filminin öncesinde geçecek dizide ismini aldığı isyancıların casusu Cassian Andor’un maceraları anlatılacak. Filmde karakteri canlandıran Diego Luna başrolde yer alıyor. Kadroda filmde Mon Mothma karakterini canlandıran Genevieve O’Reilly ve droid K-2SO’yu seslendiren Alan Tudyk'nin yanı sıra Adria Arjona, Stellan Skarsgård, Denise Gough ve Kyle Soller de yer alıyor. Andor, 2022'de başlayacak.* The Acolyte:

Nisan ayında Russian Doll’un yaratıcısı ve showrunnerı Leslye Headland'in bir Star Wars dizisi hazırladığının haberi gelmişti. Yeni dizi High Republic döneminin son günlerinde geçecek ve karanlık güçlerin ortaya çıkışına odaklanan bir gizem-gerilim dizisi olacak.* Lando: 

Star Wars evreninin karakterlerinden Lando Calrissian’a odaklanacak. Karakteri Star Wars: Episode V ve Episode VI'te Billy Dee Williams; Solo: A Star Wars Story filminde ise genç hali olarak Donald Glover canlandırdı. Yeni dizinin hikayesiyle ilgili detay paylaşması. Ancak Donald Glover'ın başrolde yer alabileceği konuşuluyor.

* Obi-Wan Kenobi: 

Star Wars: Episode I-II-III'te yer alan Jedi ustası Obi-Wan Kenobi'yi konu alan bir dizi. Daha önce film olması düşünülmüş, ilk olarak Şubat 2019'da dizisinin yapılmasına karar verildiği konuşulmuştu. Karakteri canlandıran Ewan McGregor, dizinin başrolünde. Dizi, üçüncü film Revenge of the Sith’in 10 yıl sonrasında geçecek. Seride Darth Vader'a hayat veren Hayden Christensen de dizide rol alacak. The Mandalorian’da iki bölüm yönetmenlik yapan Deborah Chow, dizinin yürütücü yapımcısı ve yönetmeni.* The Bad Batch: 

Temmuz ayında duyurulan animasyon dizi, Klon Savaşı’nın hemen ardından hızla değişen galakside yollarını bulan Bad Batch’in elit ve deneysel klonlarını takip edecek. Klonlar, Star Wars The Clone Wars'ın 7. sezonunda izleyici karşısına çıktılar. Etkinlikte dizinin tanıtım videosu da yayınlandı.* A Droid Story: 

Star Wars evreninin karakterlerinden R2D2 ve C3PO’nun maceralarını anlatacak bir animasyon dizi. Lucasfilm Animation ve ILM ortaklığıyla hazırlanacak.* Visions: 

Star Wars galaksisini anlatacak bir dizi animasyondan oluşacak. Toplamda 10 kısa film yer alacak ve gelecek yıl içinde başlayacak.* Star Wars Rogue Squadron: 

Wonder Woman serisinin yönetmeni Patty Jenkins’in yöneteceği yeni bir Star Wars filmi de duyuruldu. 2013'ün Noel'in vizyona girecek ve her türlü zorluğa rağmen kötülükle savaşmak için bir araya gelen bir grup Starfighter pilotunu merkezine alacak. Filmden ilk teaser video da yayınlandı.


* Jenkins'in film projesinin yanı sıra Taika Waititi’nin yöneteceği bir Star Wars filminin de hazırlıkları devam ediyor. Filmin 2025’te vizyona girmesi bekleniyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER