Amazon Prime Türkiye'de yer almayan orijinal yapım içerikler

Amazon Prime Türkiye'de yer almayan orijinal yapım içerikler
Eylül ayında Türkiye'de yeniden açılış yapan Amazon Prime Türkiye, 30 günlük deneme süresinin ardından aylık 7,90 TL'lik ücretle hizmet vermeye devam ediyor. Bu adımla birlikte Amazon Prime'da yer alan bazı yapımların aslında Türkiye'deki kütüphanede yer almadığı daha göze çarpar hale geldi. 

Bunların arasında Amazon Studios'un dağıtımını üstlendiği ve diğer ülkelerde yayınladığı, Amazon'un ülkemizdeki açılışından sonra yayınladığı içerikler ve/veya kendisine ait orijinal yapım projeler de bulunuyor. Amazon Prime Türkiye'de yer almayan orijinal yapım bazı içerikler şu şekilde:

* Borat 2
* Uncle Frank
* Transparent
* One Mississippi
* I Love Dick
* Mad Dogs
* Good Girls Revolt
* Betas
* Alpha House

Amazon Prime, kadrosunda Haluk Bilginer'in de yer aldığı "Alex Rider" dizisini İngiltere'de bünyesine katarken diziyi ülkemizde Sony ile anlaşması olan D-Smart yayınladı. Bunların yanı sıra dili İngilizce olmayan ve orijinal yapım olarak yayınlanan içeriklerde de çeşitli eksiklikler olduğu göze çarpıyor. Amazon, Borat'ın devam filminin diğer ülkelerin aksine Türkiye'de olmamasına yönelik sorulara "Telif ve lisans haklarından kaynaklı olarak şu an için Borat filmini ne yazık ki Türkiye'de sunamıyoruz," cevabını vermişti.
Benzer bir durumu daha önce yaşayan Netflix Türkiye ise önceden başka bir yayıncıya lisanslandığı için orijinal yapım dizileri House of Cards ve Orange is the New Black'i Türkiye'deki üyeleriyle ilerleyen bir zamanda buluşturdu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER