Kibarlık Budalası, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda yeniden sahnelenecek!

Kibarlık Budalası, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda yeniden sahnelenecek!
Pandemi sürecinde tiyatroseverlerin tiyatrolarla hasretini gidermeye aracı olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda, 15 Ekim Perşembe akşamı Molière’in ölümsüz eseri “Kibarlık Budalası” yeniden sahnelenecek. Türk tiyatrosunun efsane ismi Haldun Dormen’in başrolünde, KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun açılış oyunu olarak da sahnelenen “Kibarlık Budalası”, Mösyö Jourdain’in asilzade olma yolundaki gülünç mücadelesini konu alıyor. URU organizasyonu ve Mey Diageo kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenen oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 20.30’a kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir.
 
Ağustos ayından bu yana 13 farklı tiyatro grubunun birbirinden farklı oyunlarına programında yer veren KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, pandemi sürecinde sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak İstanbulluları tiyatro ile buluşturdu.
 
Tiyatroseverlere yemyeşil bahçe ortamında nefes alabilecekleri ve güvenle sosyalleşebilecekleri bir alan sunan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda, açılış oyunu olarak da sahnelenen “Kibarlık Budalası” yeniden tiyatroseverlere buluşacak. Türk Tiyatrosu’nun duayeni Haldun Dormen’in başrolünü üstlendiği, Molière’in ölümsüz eseri “Kibarlık Budalası”nda aynı zamanda; Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Efe Yeşilay, Anıl Yülek, Sadi Özen, Reyhan Aydınsel ve Burcu Akyürek rol alıyor. Uyarlamasını İpek Kadılar’ın, yönetmenliğini Hakan Altıner’in yaptığı, Kedi Sahne Sanatları tarafından sahneye konan oyun, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan burjuva Mösyö Jourdain’in asilzade olma yolundaki umutsuz ve gülünç mücadelesini anlatıyor.
 
Misafirlerine keyifli anlar yaşatmak kadar onların sağlığını ve güvenliğini de düşünen KüçükÇiftlik Park, COVID-19 nedeniyle alınan hijyen tedbirlerini en üst düzeyde sürdürüyor.  Yalnızca online biletleme sisteminin kullanıldığı ve kapıda bilet satışının yapılmadığı KüçükÇiftlik Park etkinliklerinde misafirlerin ateş ölçümü sağlık görevlileri tarafından yapılıyor. Ortak kullanım alanlarında birçok noktaya dezenfektan üniteleri kurulan etkinlik alanında maske takma zorunluluğu bulunurken, maskesi olmayan seyircilere maske temin ediliyor.
 
Kapı açılış saatinin 19.30 olduğu program kapsamında oyunların başlama saati ise 20.30. Biletler oyun başlayana kadar online olarak Biletix’ten temin edilebilir. 
 
KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu Program

10 Ekim Cumartesi Bir Baba Hamlet – Baba Sahne 
11 Ekim Pazar Bir Baba Hamlet – Baba Sahne
15 Ekim Perşembe Kibarlık Budalası – Kedi Sahne SanatlarıBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER