Şubat ayında Bisahne’de neler var?

Şubat ayında Bisahne’de neler var?
2020’ye bir yeni oyunla giren Bitiyatro, kendi evi Bisahne’de yeni etkinliklerle seyircileriyle buluşmaya devam ediyor. 13 yıldır seyirciyle buluşan Etna yeniden 27 Şubat’ta yeniden seyirci karşısına çıkmaya hazırlanırken; yine bir Bisahne klasiği olan Uzun Gecenin Kısaları adlı kısa film söyleşi akşamları festivallerden ödülle dönen üç kısa filmin yönetmenini ağırlayacak olan Bisahne, bu ay bir de Tiyatro Tezgah’ın Şehir Büyüyor oyununu konuk edecek.
 
Garsonlar İçin Hayati Bir Soru: Garsonların Birliği
 
Bitiyatro’nun yeni oyunu "Garsonların Birliği” dünyanın farklı bir prototipi olan, türlü talihsizlikler ve cazla dolu bir restoranı sahneye taşıyor. Yaşanan kazaların sürekli tesadüfe bağlandığı bu restoranda, garsonlar, bu tesadüfleri ve nedenlerini merak edip kendiliğinden gelişen bir serüvenin rüzgarına kapılıyor. Garsonlar sizi restoranlarında yaşanan tuhaf olayları birlikte çözmeye davet ediyor. Neden bilmiyoruz ama acele edin!"
 
 
Uzun Gecenin Kısaları: Bisahne’de Kısa Film Söyleşileri*
 
Bisahne, ilki 2 yıl önce 21 Aralık’ta gerçekleşen Uzun Gecenin Kısaları Film Söyleşi akşamlarına 2020’de yeniden ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Laçin Ceylan moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte festivallerden ödül ya da ödüllerle dönen filmlerin gösterimleri sonrası kısa filmin; teknik sorunları, estetiği, finansal problemleri ve biçimsel disiplini ele alınacağı bu güzel an, sinemaya doyacağınız bir gece olacak.
 
2020 yılının ilk Uzun Gecenin Kısaları’nda Zeynep Arısoy – Possible Impossibilities, Melik Aksan- Ouroboros ve Soner Sert – Hastabakıcı filmleriyle konuk olacak. Uzun Gecenin Kısaları 21 Şubat 20:00’da Bisahne’de!
 
Sonsuz yalanların şişman- kadife kumu, ruhsal körlüğü kaplar: Rus Tiyatro-Stüdyo “D.O.S.T.”
 
Bisahne’ye şubat ayında Rus bir tiyatro topluluğunu ağırlayacak. Kamera Obskura adlı oyunuyla Bisahne’ye konuk olacak ekip, oyunu kendi dillerinde oynayacak.
 
Kamera Obskura - suç ve ölümcül tutkuyla ilgili bir oyun. Umutsuz bir şekilde kendi kendini imha etme teması, bir kişiyi iç içe geçme kabiliyetine sahip olmadan, sert bir viskoz sıvısına batırıyor. Sonsuz yalanların şişman kadife kumu ruhsal körlüğü kaplar ve   kişi artık dünyayı göremez- sadece karanlıkta bağırır.
 
18 ➕
 
Biletleri: Teatrdost.com
 
Her Yerde Öteki Olanların Hikayesi: Şehir Büyüyor – Tiyatro Tezgah
 
Bisahne bu ay başka bir tiyatroyu konuk ediyor. Tiyatro Tezgah’ın çiçeği burnunda oyunu Şehir Büyüyor, küçük bir çingene kızın bir çukura düşmesinin ardından gelişen olayları konu ediyor. Şehir  Büyüyor 22 Şubat 20:30’da Bisahne’de.
 
 
Bir Bisahne Klasiği: Etna- Bedendeki Kuyular
 
“Seyirci kalan kalbinin en derin noktalarına kadar zalimdir.” yabancılaşma ve zorbalaşmaya karşı tek başına sesini yükseltmeye çalışan Sophie 'nin öyküsü. Tahammül edemediği gerçeği kafasındaki kurgularla karıştırdığı bu zorlu savaşımda, adı bilge anlamına gelen Sophie, zorbalardan çok zorbalığa seyirci kalanları suçluyor. Sophie’nin zihnindekilerle bizler de yüzleşebilir miyiz?  
Bitiyatro’nun klasikleşen oyunu Etna: Bedendeki Kuyular 27 Şubat 20:30’da Bisahne’de.
 
 
Bisahne Telefon:0 212 244 02 47
Adres: Tomtom Mah. Kumbaracı Yokuşu, Camcı Fevzi Sok. No:34/A  34433 Beyoğlu,İstanbulBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER