Agatha Christie'nin On Küçük Zenci romanı yeniden sinemaya geliyor

Agatha Christie'nin On Küçük Zenci romanı yeniden sinemaya geliyor
Agatha Christie'nin On Küçük Zenci romanı yeniden sinemaya geliyor.

2015'te BBC tarafından mini dizi olarak uyarlanan romanı Anna Waterhouse ve Joe Shrapnel uyarlayacak. Gerçek hayatta evli olan ikili Seberg filminde birlikte çalıştı. Filmin yapımını 20th Century Studios üstlendi. 21 Laps ve Christie'nin varisleri de projenin yapım ekibinde yer alıyorlar.

Sekiz dilde 100 milyondan fazla kopya satan On Küçük Zenci ülkemizde Altın Kitaplar tarafından basıldı. Kitabın arka kapağında yazan konusu şöyle:

Her birinin gizledikleri ve korktukları sırları olan on kişi, Zenci Adası’ndaki ıssız bir malikâneye davet edilirler. Ancak malikâneye giden grubu bir sürpriz beklemektedir, ev sahibi ortalarda yoktur. Geçmişlerindeki karanlık sırlardan başka hiçbir şeyleri olmayan bu insanlar adada mahsur kalmışlardır. Konuklar bir süre sonra gizledikleri sırları birbirlerine anlatırlar. Ve teker teker ölmeye başlarlar...

Kenneth Branagh'ın başrolünü ve senaryosunu üstlendiği yeni Christie uyarlaması Death on the Nile (Nilde Ölüm), 9 Ekim'de vizyonda olacak. BBC'nin uyarlaması The Pale Horse (Ölüm Büyüsü) ise geçtiğimiz pazar başladı.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER