Eski Vampir, yeni Şövalye Stephen Moyer geliyor

Eski Vampir, yeni Şövalye Stephen Moyer geliyor

Kurt Sutter’ın FX Dram Dizisi The Bastard Executioner’da Stephen Moyer Ve Katey Sagal’ın Rol Alacağı Açıklandı

Ekranda uzun süre True Blood dizisinin seksi ve karizmatik vampiri olarak izlediğimiz Stephen Moyer, Sons of Anarchy’nin yaratıcısı Kurt Sutter’ın FX için hazırladığı dram dizisi The Bastard Executioner’da başrole yerleşti. Dizide ayrıca Sutter ve eski Sons of Anarchy oyuncusu Katey Sagal da rol alacak.

Kanalın açıklamasına göre The Bastard Executioner, “Kral I. Edward yönetiminde savaşın yıkımlarıyla bozulan ve kılıcından vazgeçmeye yemin eden, fakat şiddet onu yeniden bulduğunda gelmiş geçmiş en kanlı kılıcı seçmek zorunda kalan savaşçı bir şövalyenin hikayesini anlatan” bir dönem dizisi olacak. Haber medyaya düştüğünde, "dönem kıyafetleriyle çekilen Sons of Anarchy geliyor" yorumları yapılmaya başlandı. Pilot bölümü Paris Barclay yönetecek ve çekimleri 19 Mart’ta İngiltere’de başlayacak.

FX dizi ile ilgili haber bülteni geçmiş ve TvLine sitesininde yayınlanan haberine göre dizinin karakter analizleri içeren rol dağılımı ise şimdilik şöyle:

Stephen Moyer (True Blood) – Milus Corbett: Ventris’in* ordusunda görev alan polislerden biridir. Asil bir şehirli olan Corbett, Ventris’in kahyası, şansölyesi ve kral vekili olarak hizmet etmektedir.

Katey Sagal (Sons of Anarchy) – Alderler’den Annora: Sons of Anarchy’nin hanım ağası kehanetler, lanetler ve iksirler yaratan güzel ve mistik bir kadın olarak yeniden kendini gösteriyor.

Kurt Sutter (Sons of Anarchy) – Kara Ahraz: Sons of Anarchy’de Sutter tarafından canlandırılmış olan Otto’nun ruhani atası olması kuvvetle muhtemel olan Kara Ahraz, Annora’nın nadiren konuşan eşi ve koruyucusudur.

Flora Spencer-Longhurst (Leonardo) – Barones Lowry ‘Love’ Aberffraw Ventris: Nazik ve güzel olduğu kadar kurnazlığıyla da öne çıkan barones, Gallerli zengin bir aileden gelmektedir. Ailesinin topraklarını korumak için 17 yaşında Ventris’le evlenir, fakat asil görevinin sürekli Gal onuruyla ters düştüğünü görür.

Sam Spruell (The Hurt Locker) – Toran Prichard: Wilkin’in en yakın arkadaşı olan Toran, son büyük Gal isyanı sırasında Madog Llywelyn’in komutasında yer almış acımasız ve kararlı bir okçu olsa da, çapa için okundan vazgeçmektedir.

Darren Evans (Galavant) – Ash y Goedwig: Ash “ormana ait” anlamında kullanılıyor, ne demekse artık. Wilkin’in arkadaşı olan Ash, dayanıklı ve zeki bir yetimdir.

Danny Sapani (Penny Dreadful) – Berberî mağribi: “İri, eğitimli bir adam” olarak tanımlanan Berberî, devşirme Müslüman bir çiftçidir. Aynı zamanda Wilkin’in arkadaşıdır.

Timothy V. Murphy (Sons of Anarchy) – Peder Ruskin: Eski bir asker olan Ruskin, papaz okulu için ordudan ayrılmış olan güçlü ve nazik bir adam olarak betimlenmektedir. Sarayın pederi ve öğretmenidir. Tek sorun, öfkesini içine atmasıdır.

Sarah White (Moon Boy) – Isabel Kiffin: Isabel, Lady Love’ın hizmetçisi ve güvenilir bir sırdaşıdır. Uzun boylu, zayıf, sakar ve masum bir kızdır.

Sarah Sweeny (Holby City) – Jessamy Maddox: Suistimal edildikçe katılaşmış bir kadın olan Jessamy, infazcının eşidir.

Matthew Rhys (The Americans) – Gruffudd y Blaidd: Rhys, Galli isyancılar olan Byth Encil’ın lideri, “Kurt” olarak bilinen, zeki ve korkusuz bir karakteri canlandırmak üzere konuk oyuncudur. Bu rolün, The Americans’taki rolünü etkileyeceği düşünülmüyor.


 

*Ventris, FX’in basın açıklamasında yer almamış ve karakteri betimlenmemiş. Belki de söz konusu infazcı O’dur?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER