Reyting Analizi: Çukurova zirvede ama Kanal D'ye Bir Umut Yetmedi!

Reyting Analizi: Çukurova zirvede ama Kanal D'ye Bir Umut Yetmedi!
Dün akşam Kanal D için hazırlanan Bir Umut Yeter adındaki MF Yapım'ın hazırladığı drama ilk bölümüyle yayına çıktı. Yusuf Pirhasan'ın yönettiği dizi çizgi altı oranlar alarak açılış yaptı. Dizi, Total'de 2.35 reyting, 5.92 share; AB'de 2.25 reyting, 5.57 share ve 20+ABC1'de 2.6 reyting, 7.58 share aldı. Dizi dün aldığı sonuçlarla kanalı ilk 10 listesine sokamadı. Bölümü tekrarından izledim. Hikayesine dahil olmakta çok zorlandım. Parça parça bakıldığında içinde parlak bir reji kafası, güzel oyunculuk performansları vardı ama beni bir bütüne taşıyıp, ekranda tutmayı beceremedi. Umarım ellerinde çok iyi bir ikinci bölüm vardır da BUY hikayesini anlatmak için yeterli zamanı seyirciden çalar. Zira hızla 4-5 bandına zıplamazsa ekran ömrü kısa sürecektir. Bütün ekibe bol şans!

Tims&B'nin bu sezon hazırladığı iki yeni dizisinden biri olan Bir Zamanlar Çukurova ise üçüncü bölümünde sağlam bir sıçrama yaptı. Dizinin dün akşam reklam kuşağı da açılarak yayınlanan üçüncü bölümü Total'de 10.21 reyting, 26.94 share; AB'de 9.15 reyting, 24.17 share; 20+ABC1'de ise10.71 reyting, 25.85 share alarak her üç kategoride de lider oldu. BZÇ'nin aldığı sonuçlar diziyi sezon boyunca ekranda tutmaya yeter de artar bile.. Diziyi üçüncü bölüm itibariyle Murat Saraçoğlu yönetmeye başladı. Saraçoğlu nezdinde bütün ekibi de tebrik ediyorum..

Fox Türkiye'de yayınlanan Bizim Hikaye'nin hikaye akışına bakınca liderlik için nasıl savaş verdiğini görüyorum ancak alınan viraj diziyi sadece yayında tutacak kadar besleyebildi gibi geliyor. Dizi dün akşam Total'de 6.2 reyting, 16.43 share ve 20+ABC1'de 6.18 reyting, 14.91 share ile ikinci;  AB'de 6.31 reyting, 16.69 share alarak üçüncü oldu. Limon Film'in Star Tv için hazırladığı Avlu ise Total'de 5.73 reyting, 14.66 share; AB'de 6.2 reyting, 15.95 share alarak üçüncü; 20+ABC1'de 6.47 reyting, 15.3 share alarak ikinci oldu.

PrimeTime kuşağını film ile geçiren Show Tv dün akşam Deliha ile listede saf tutmaya çalıştı. Deliha kanalı ilk 10'da tutmayı başardı. TRT1 dün akşam ilk 20'de yoktu. Yakında perşembe akşamının draması Mehmetçik Kut'ül Amare başlayacak ama henüz yayın tarihi açıklanmadı. Tv8 ise perşembe akşamına Jet Sosyete'yi koymaya planlıyor ancak o proje için de henüz gün ve tarih açıklanmadı. Kanal dün akşam Osman Pazarlama'nın tekrarını yayınladı ama ilk 10'a giremedi.

Bu akşam Tv8'de jet bir kararla cumaya alınan Kızım; Show Tv'de Gülperi ve Star Tv'de İstanbullu Gelin'i izleyeceğiz. Kanal D'de ise Arka Sokaklar var. Bu hafta kritik. Bakalım yarınki listede kimler kan kaybedecek, kimlerin yüzü gülecek?

Herkese bol şans!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER