Reyting Analizi: Eşkıya sağlam girdi; Ayla vizyon başarısını televizyonda katmerledi!

Reyting Analizi: Eşkıya sağlam girdi; Ayla vizyon başarısını televizyonda katmerledi!
İstanbul'da yağmurlu bir Eylül yaşadık. Hava da aniden oldukça soğudu. Ortam tam televizyon izlemelik... Hemen hemen bütün devam dizileri kendi günlerinde saf tutmaya başladılar. Atv'nin dün akşam itibarıyla sezon açmadığı devam dizisi kalmadı. Kanalın salı akşamlarında yayınladığı aksiyon draması  Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezonuna dün akşam başladı. Dördüncü sezonuna başlayan dizi, geçen sezon finaline 4-5 bandında reyting alarak çıkmıştı. Bu sezon hikayeden Deniz Çakır (Meryem) ayrıldı; masaya Mustafa Üstündağ ve Hüseyin Avni Danyal oturdu. Bütün ekibe şans dolu bir sezon diliyorum.

Eşkıya dün akşam yayınladığı bölümle Total'de 7.77 reyting, 21.55 share; 20+ABC1'de 8.25 reyting, 21.13 share alarak lider oldu. AB kategorisinde liderliği Ayla'ya kaptıran drama 7.91 reyting, 21.36 share alarak ikinci oldu. Tebrikler! Geçen hafta yeni sezona başlayan Ufak Tefek Cinayetler ise dün gece yayınlanan bölümüyle Total'de 4.98 reyting,13.40 share alarak dördüncü; AB'de 7.41 reyting,19.46 share ve 20+ABC1'de 6.76 reyting, 16.85 share alarak üçüncü oldu.

Henüz salı akşamları listenin lideri olan draması Kadın'ı yayına sürmeyen Fox Türkiye dün akşam "televizyonda ilk kez" ibaresiyle vizyonda çok yüksek gişe yapan sinema filmi Ayla'yı yayınladı. Ayla, AB'de 8.14 reyting, 20.80 share alarak liste başı oldu. Açıkçası dün gece kiminle konuşsam televizyonda  Ayla izliyordu. Film Total'de 6.73 reyting, 17.08 share; 20+aBC1'de 7.90 reyting, 19.37 share alarak ikinci oldu. 

Tv8'de Murat Yıldırım ve Ezgi Mola'nın başrollerini paylaştığı ve bir roman uyarlaması olan sinema filmi  Kocan Kadar Konuş Diriliş'in tekrarı  yayınlandı. Film dün gece kanalı ilk 10 listesine sokamadı. TRT1'de ise Karayip Korsanları:Dünyanın Sonu filmi vardı. Onun da akıbeti değişik olmadı. Dün akşam film yayınlamayı seçen kanallar arasında Kanal D de vardı. Şirinler'i yayına alan kanal ilk 10 listesine girebildi. Show Tv ise başarılı reçetesi Güldür Güldür'ün tekrarını yayınlayarak listede saf tuttu. Kanal, Total'de ilk 10'a giremedi ama diğer iki kategoride sekizinci oldu.

Bu akşam Tv8'de Med Yapım projesi yeni dizi Kızım yok. Yayıncı kanal diziyi cuma akşamına aldı. İlk bölümü geçen hafta çarşamba akşamı yayınlanan dizi, ikinci bölümünde gün değiştirdi. Bu durum televizyonda pek alışılmış ve tercih edilir bir uygulama değil. Bakalım kanal yönetiminin tamamen hissiyatla aldığı bu karar dizinin kaderini nasıl etkileyecek? Cevabı cumartesi sabahı hep birlikte alacağız..

Bol şans!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER