Fatih Akın, Stephen King romanı Firestarter'ın filmini çekecek

Fatih Akın, Stephen King romanı Firestarter'ın filmini çekecek
Fatih Akın'ın yeni projesi belli oldu. Ünlü yönetmen Stephen King'in Firestarter isimli romanından uyarlanan filmi yönetecek.

Universal Pictures, Akiva Goldsman ve Blumhouse Productions'ın hazırlayacağı filmin senaryosu Scott Teems'e emanet. Firestarter, etkisi büyük bazı özel güçlere sahip Charlie isminde küçük bir kızın gizemli bir örgüt tarafından güçlerini silah olarak kullanmak için kaçırılması üzerine kurulu.

Ülkemizde "Tepki" ismiyle yayınlanan romandan uyarlama 1984 yapımı bir film de bulunuyor ve başrolünde Drew Barrymore yer almıştı. Filmin yapımcılarından Martha de Laurentiis, bu filmin ekibinde de yer alacak. Yeni Firestarter filmi, Goldsman ve Blumhouse'un Paranormal Activity serisi ve Stephanie filmlerinin ardından üçüncü iş birlikleri.

Yapımcıların gözdesi olmaya devam eden Stephen King'in eserlerinden It romanının ikinci filminin hazırlıkları devam ediyor. Ayrıca Paramount Pet Semetary'nin filmini, Warner Bros. ise Shining'in devamı Doctor Sleep için hazırlıklara başladı. Duvara Karşı filmiyle Altın Ayı ödülünü kazanan Fatih Akın, son filmi In the Fade (Paramparça) ile En İyi Yabancı Dilde Film dalında Altın Küre kazanmış; Diane Kruger ise Cannes'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER