Reyting Analizi: Zirveye Diriliş ve Sen Anlat Karadeniz kardeşliği damgasını vurdu

Reyting Analizi: Zirveye Diriliş ve Sen Anlat Karadeniz kardeşliği damgasını vurdu
Geçen hafta listeye hızlı bir giriş yaparak 102 haftadır her üç kategoriyi de lider bitiren, yayın günü total tv'yi arşa çakan Diriliş Ertuğrul'un dibine kadar giren yeni dizi Sen Anlat Karadeniz (SAK), dün akşam yayınlanan ikinci bölümüyle Total'de zirveye oturdu. SAK'ın ilk bölüm yayınından sonra hikaye akışını vaad ettiği doğrultuda ilerletirse zirve yarışından düşmeyeceğini söylemiştik. Öyle de oldu. SAK sert söylemleri olan bir hikaye. Çarşamba akşamında tarihi drama izlemeyen, alternatif bekleyen ciddi oranda bir kadın seyirci potansiyeli vardı. SAK, açığı gördü, hikaye tasarımını doğru yaptı, tıpkı haftalar önce söylediğimiz gibi kendi gündemini yaratacak bir projeyle listede yerini aldı. 

Elbette dün gece TRT1'in yayına başlamasının 50'nci yılı kutlamaları vesilesiyle Diriliş'in yayına geç girmesi de SAK'ın bu başarısında epeyce etkili oldu.Haftalardır alınan sıra dışı sonuçlar TRT'nin ve Bozdağ Yapım'ın özgüvenini nasıl tavan yaptırdıysa geçen hafta yüksek sonuç alan bir dizinin 21:09'a kadar tek başına yürümesine izin verdiler. Bu karar kiminse hasseten tebrikler.. Bize de "Yaşasın drama kardeşliği!" demek düştü haliyle... Diriliş halen çok güçlü bir iş. Dün gece Total'de 2 reytingi rakibe kaptırmış olmasına rağmen AB ve 20+ABC1'deki liderliğine helal gelmedi. SAK'ın 20+ABC1'de tekrarı ve özetiyle de yüksek oranlar alması önümüzdeki haftalarda liste savaşının gayet çetin geçeceğini işaret ediyor. 

Meryem'in ekranda son kullanma tarihi doldu; veda vakti yakındır
Çarşamba akşamı Kanal D'de yayınlanan Meryem geçen hafta Sen Anlat Karadeniz'den en çok etkilenen iki diziden biri olmuştu. Meryem keskin bir düşüş göstermişti. Dün akşamki bölüm Total'de 3.13 reyting, AB'de 2.58 reyting ve 20+ABC1'de 2.4 reyting aldı. Artık Meryem için vedalaşma zamanı yakındır. Kanalın Çarşamba için planını çok merak ediyoruz. Duyumlarımıza göre kanal bu güne yeni drama yerine Mart ayında bir format program koymayı planlıyor. Bakalım neler olacak? Star TV'nin uyarlama draması Babamın Günahları ise dün gece pt2 diliminde final yaptı. Çarşambanın izlenme oranları SAK sayesinde neşeli bir hale gelirken istifini hiç bozmayan Show TV, Güldür Güldür Show ile ortalama bir netice aldı. Total'de 7.70 share, AB'de 10.25 ve 20+ABC1'de 8.52 share alan programla kanal günü en az zararla kapadı. Fox Türkiye ise dün akşamı Yaparsın Aşkım'la kapattı. TRT1'in "Seninle 50 Yıl" canlı yayını olanca sıkıcılığıyla ekrandaydı. Kanala bir faydası da olmadı. Total'de 5.94 share alan canlı yayın 24'üncü oldu. 

Ocak ayında  sınıfın çalışkanı Star TV oldu!
Bu arada kanalların Ocak 2018 karnesi de belli oldu. Geçen yılı lider bitiren Star TV, yılın ilk ayını Total- Tüm Gün'de 3'üncü; Total- Prime Time'da ise 10.45 share ile lider bitirdi. Total- Tüm Gün'de Atv lider olurken,Fox Türkiye ikinci, Show Tv dördüncü, Kanal D beşinci oldu. Total- PT'de ise ikincilik yine Fox Türkiye'nin oldu. Ayın son günlerindeki atağıyla Atv üçüncü, Kanal D ise dördüncü oldu. Bu kategoride 8.13 share ile beşinci TRT1 oldu. 

Ocak 2018'de AB kategorisinde Tüm Gün ve Prime Time'ın lideri Star Tv olurken; 20+ABC1'de ise Tüm Gün lideri Fox Türkiye ve Prime Time'da yine Star Tv ayı lider bitirdi. Ocak 2018'in 20+ABC1 kategorisinde ise ilk beş şöyle şekillendi; TümGün'de Fox Türkiye lider. Atv ikinci, Star Tv üçüncü, Show Tv dördüncü ve Kanal D beşinci kanal oldu. Aynı kategoride Prime Time'ın lideri ise Star TV oldu. Fox Türkiye ikinci, TRT1 üçüncü, atv dördüncü ve Kanal D beşinci kanal oldu. 

Bakalım izlenme oranları Vatanım Sensin, Bizim Hikaye ve Mehmetçik'in yarıştığı perşembe akşamında  nasıl şekillenecek..

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER