Dersimiz İlker Kalelicilik 101

Dersimiz İlker Kalelicilik 101
Dikkat, bu bir özlem yazısıdır. Sonra bu kız bu adamdan niye durduk yere bahsediyor demeyin. Gerçi ben hiç bahsetmekten geri durmuyorum bu hayallerime dokunan güzel mi güzel adamdan. Lafa nerden girilir, nerden çıkılır bilmiyorum. İnsan genelde kendisi için çok önemli olanı kolay kolay anlatamaz zaten. İlker Kaleli hayatımıza öyle bir dokunuyor ki yapmak istediğimiz her hayalin peşinden durmaksızın gidiyoruz.. Onun cesurca gittiği gibi. Hayatta kaç kere düştüm kaç kere kalktım hatırlamıyorum ama bu sefer en güzel düşüşümü yaşıyorum.Bu video, her sıkı düşüşümde izlediğim videodur. Bana her zaman birtakım karanlık yolları çok istersek, yüzde doksanımızı değil yüzde yüzümüzü koyarsak aşabileceğimizi hatırlatır. Kelimeleri o kadar seçerek konuşuyor ki bir kere değil hep aynı etkiyi yaratıyor. Kalpte çok derinde ve en özel yerde olduğuna inandığım bir nokta var benim. Bu noktaya dokunmak her insanın harcı değildir. Gönül noktasıdır o, sevgi sızısının değdiği yer. İşte bu adam tam da oraya dokunuyor. Garip ama ‘Canım ağabeyim’ diye sarılasım geliyor.

‘Etraf karanlıksa kendi ışığını kendin yak.’İlker Kaleli Mavi Black reklamını izleyip de ilham almayan kaç kişi var ki? Bu reklamı izleyip de hayallerin peşinden koşmak istememek mümkün mü? Peki kaç kişi bu reklamın onun kendi hayat hikayesi olduğunu biliyor? İşte bu özel adam böyle tozlu, dikenli yollardan ardına bakmadan tereddüt etmeden geldi aramıza.

Hepimizin ezberlediğini bildiği o yüzden söyleşilerde ‘Onuncu tekrar olmasın zaten biliyorsunuz’ dediği LAMDA adlı oyunculuk okuluna gidişi de işte böyle olmuş.Bunlardan ziyade, kafamın bir köşesinde hep onun kelimeleri ve o büyülü kelime ‘adanmışlık’ var. O kelime, hayatımızın kelimesi oldu artık. Yönümüzü bulmaya çalışırken, bocalarken aklımıza gelsin de yürümeye devam edelim diye. Bazen düşünüyorum annemin babamın dostlarımın hatta sevdiğim bazı hocalarımın bütün sözlerinin tek bir adamda ne işi var diye. Var işte. Sanki onunla dertleşirsem, sevdiğim bütün insanlarla aynı anda dertleşeceğim.

Bazen bende böyle bakıp hayatım gerçekten yolunda mı gidiyor diye düşünüyorum. Hislerimi kelimelere sığdırabildiğimi sanmayın. Sadece onun hayatımıza hayatından dokunduran bir abi olduğunu unutmayın.

O, başarı merdivenlerini en uygun adımlarla çıkarken arkasına hepimizi alarak özgün dünyasında biz sevenlerine sonsuz bir yer açtı. Kendini her ne kadar anlatmayı sevmese de bizim ona olan milyonlarca sorumuzun hepsine tek tek cevap verdi. Bizim için bize kendini anlattı. Hep anlatsın biz de dinleyip örnek alalım onu. Merdivenleri onunla beraber bizde çıkalım. İlker Kaleli karanlıkları kendisi aydınlatan, fikirleri hepimize ışık olan, hayata her yenildiğimizde kalkabilmemizin sebebi olmaya devam edecek. Dilerim daha çok insanın karanlığı bu güzel yürek sayesinde aydınlanır.

İlker Kalelicilik 101 dersinin ayrıntıları, onun hakkında bilmemiz gereken bütün detayları da buraya bırakmak istiyorum. Bunlar, koskocaman bir dağın sadece kıyısı..

Verdiği en samimi cevaplara, yüreğine sağlık.Bu aralar, o bize özlemi öğretiyor. Yeni projesiyle, yeni karakteri ile yeni fotoğrafları, yeni röportajları ve söyleşileri ile dersimize ders katacağı günleri onu özleyerek bekliyoruz. İntiharcı dizisi ile bomba gibi dönüşünü, her zaman daha da üzerine kattığı muhteşem oyunculuğunu izlemek için sabırsızlanıyoruz. Güzel ruhunu katacağın yeni karakteri ile zirveden asla inmeyeceğine adımız kadar eminiz. Seni bekliyoruz İlker Kaleli..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER