NBC’den Yahoo’ya geçen bir “topluluk” düşünün?!

NBC’den Yahoo’ya geçen bir “topluluk” düşünün?!
Community severler ayakta: Yehuuu Yahoo geldi.

5 sezondur devam eden sitcom Community’nin sevenleri çok. Her uzun soluklu dizinin başına gelen onun için de soruldu; “Bir efsane daha mı sona eriyor?” dendi. Dizinin kanalı NBC restini çekti, internetteki gürültücü hayranlara karşı diziden çoktan vazgeçmişti.

Sonra n’oldu? Efendim n’olcak, bitmez diyenler bekledi bir umut. Ve dizi bir internet plaformu tarafından bünyesine katarak tarihe ilklerden bir tanesi daha yazılmış oldu. Yahoo; ben diyeyim arama motoru, siz deyin haber platformu, e-posta… Community, yeni sezonuyla 17 Mart’ta artık Yahoo’da.

Tanıtımı yapmak için Yahoo, Televizyon Eleştirmenleri Derneği’nin basın turunda bir panel düzenledi. Ekip yeni bir deneyim için heyecanlı. Belki de dizinin ömrü daha da uzayacak. 

Diziye yeni katılan yüzü tanıtım videosunda da görebilirsiniz, Paget Brewster. Yeni katılan diğer bir isim de Keith David. Dizinin baş yapımcısı Dan Harmon, panelde Paget Brewster’ın rolü için “ince ayrıntılarla dolu, makinamsı bir karakter” yorumunu yaptı. Kült bir dizi olduğu için senaryoya yeni yüzler eklenmesindeyse hassas davrandıklarını söyledi. 

Hatta başlangıç için iki bölüm art arda yayınlanacak. Peki bu kez, bu son sezon mu olacak? Harmon’a bu soru da soruldu. “Bölümleri sanki son sezonmuş gibi yazmıyoruz, zaten internetten de kaldırılması sanırım teknik olarak mümkün olmayacak bir durum” yanıtı da yeterince açıklayıcıydı. 

Yahoo Screen'de bu zamana kadar birçok özel iş de yayınlandı. Ama görülüyor ki, platform bundan sonra "Yahoo Originals" kısmına dünyanın dört bir yanından takip edilebilecek, bağımlılık yaratıp tekrar tekrar bunun için ziyaretçi çekebilecek işlerin peşinde. Belki de Yahoo'dan yine başka bir "orijinal" haberini de duyabiliriz. Community ekibi bile tanıtımda, "Artık televizyondan çok daha iyi bir yerdeyiz" diyor. (Katılıyorum, ama insan nereden geldiğini de unutmamalı :))
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER