Söz: Bu bayrak dünyadaki tüm masumların bayrağı

Söz: Bu bayrak dünyadaki tüm masumların bayrağı
Pazartesi akşamlarının vazgeçilmezi olan Söz, dünkü bölümüyle herkesi yine ekran başına kilitlemeyi başardı. Yavuz - Büyük Bey karşılaşmasıyla yeni bölüme başladık. Büyük Bey'in Bahar'ı ziyaret etmesinin altında yatan sebep tabii ki Yavuz'du. Bahar'a Yavuz hakkında sorular sordu ve durum gittikçe karışmaya başladı. Yavuz, Büyük Bey'in gözünde iyiden iyiye hedef haline geldi diyebiliriz.

Üniformalarını geri alan ekip, biraz olsun rahat nefes alamadan tabura yapılan baskınla yine çatışmanın ortasında kaldı. Mehmetçik'in bulunduğu otobüsün tabura geldiği sırada başlayan saldırı bölümün çok heyecanlı geçeceğinin göstergesiydi.

Çatışma devam ederken yaralanan genç askere ulaşmak için çaba gösteren Erdem Yarbay başarılı olamadı. O sırada yakınında patlayan bomba nedeniyle Mücahit'in kısa süreli bir şok yaşadığına şahit olduk. Mücahit'le birlikte bir anlık bile olsa bizler de sessizliğin esiri olduk. Erdem Yarbay'ın başaramadığını tabiri caizse iman gücüyle, yaşadığı şoku atlatan Mücahit başardı. Yaralı askeri güvenli bölgeye getiren Mücahit'in o temiz yüreğini bölüm boyunca birçok kez görmüş olduk. Yavuz ve Ateş'in de çatışmaya dahil olmasıyla tabur baskını püskürtülmüş oldu. Bölümün böyle bir çatışma sahnesiyle başlamış olması heyecanımızı ikiye katladı.

Saldırıdan hemen sonra toplantı yapan Erdem Yarbay ve ekibi hainler tarafından verilmek istenen mesajı oldukça net anlamışlardı. Saldırının altında ''Sınır ötesine girmeyin'' mesajı yatıyordu. Hainlerin unuttukları şeyse Türk askerinin kimseden korkmayacağı, hainlerden emir almayacağı ve daima mazlumların, masumların yanında duracağı gerçeğiydi.

 
 
Hazırlıklarını yapan Tim, köy baskınlarına engel olmak ve soydaşlarımıza yardım edebilmek amacıyla, sınır ötesi operasyon için yola çıktı. Kimsenin zarar görmemesi için Türkmen köyünü tahliye etme kararı verilse de evlerini bırakıp gitmek istemeyen köy halkı bu teklifi kabul etmedi. Tam o sırada Sancar'ın emri altında toplanan hainler tehdit amaçlı köye geldiler.

Timin üyeleri ise asker olduklarını gizlemek için köy halkından birileriymiş gibi davrandılar. Sancar ile birlikte gelen hainler arasında dikkat çeken bir isim vardı. O isim tabii ki Eylem'di. Geçen sezon Fransız istihbaratı için çalıştığını öğrendiğimiz Eylem, yine gizli bir görev için gönderilmişti. Yaşanan birkaç sürtüşmede askerlerimizin kimliklerini korumasına yardımcı olan Eylem, Fethi'yle buluşup, görüşmek için gizlice sözleşti. Sancar'ın köyü boşaltmak için 3 gün mühlet vermesi yeni bir plan yapılması için önemliydi.

3. günün sonunda tahliyeyi ısrarla reddeden köy halkını, Sancar ve adamlarına karşı korumak pek tabii ki Tim'in göreviydi. Bölümün sonunu da saldırıyı püskürtmek için hazır bir şekilde bekleyen askerlerimizle yapmış olduk.

*Giresun'a tayini çıkan Bahar'ın gidişine engel olmak için evlenme teklifi eden Yavuz, yine bizleri şaşırttı. Öyle ki geçen sezon buna benzer bir durum yaşandığında daha sert ve olumsuz bir cevap verdiğine şahit olmuştuk. YavBah gümbür gümbür geliyor. İşin tuhaf yanıysa geçen sezonda sıcak bakmadığım bu ilişki an itibariyle gözüme hoş gelmeye başlamış durumda.

*Nihat Altınkaya'yı asker olarak izlemek büyük bir zevk. Erdem Yarbay karakterine ve giydiği üniformaya çok yakışan Nihat Altınkaya'yı daha fazla aksiyon dolu olayların içinde izlemek isterim. Tim ile daha fazla operasyonlara katıldığını görmek de büyük keyif verir. (Bu arada Erdem Yarbay'ın soyadına karar verebildiniz mi? Korkmaz mı? Kaçmaz mı?)

*Ateş tarafından yarı yolda bırakılan Nazlı'nın intikam oyunu devam ediyor. Ateş ise kıskançlıktan deliye dönmüş durumda. Ateş'ten yakın zamanda büyük bir patlama bekliyorum. Bu patlamadan zararlı çıkan isim ise Güler olacaktır diyorum ve ayrıyken bile çok tatlı olmayı başaran NazAt çiftini pek yakın zamanda mutlu görebilmeyi diliyorum.


 
*EyFet an itibariyle dizinin en dikkat çeken çifti konumunda. Güçlü ve savaşçı bir karaktere sahip olan Eylem, başta Fethi olmak üzere izleyen herkesi kendine hayran bırakmış durumda. Çoğu zaman ayrı cephelerde savaşıyorlar gibi gözükseler de hepimiz biliyoruz ki onların yürekleri bir atıyor. (Bu arada Fethi'nin hikayesi beni çok üzdü. Sevdiği kadınının, öz abisiyle birlikte olduğunu görmüş olması ve annesinin abisinin tarafını tutmuş olması, Fethi'nin ailesinden uzak durma sebebiymiş. Ailesiyle görüşmeyen Fethi yürek yangınını bir nebze olsun hafifletmek için askere yazılmış.)

*Mücahit ve Feyzullah yaralı asker ve gözleri görmeyen annesine yardım etmek için harekete geçtiler. Ameliyat için gereken parayı bulma konusunda da onlara Yavuz yardımcı oldu. Arabasını satan Yavuz parayı bizimkilere ulaştırdı. (Yavuz'un çok güzel bir kalbi olduğunu bir kez daha görmüş olduk.) Ameliyat başarılı geçti geçmesine ama yıllar sonra gören gözleriyle, bir annenin şehit oğlunu sonsuzluğa uğurlamak zorunda kaldığına şahit olduk. Ekran başında herkesi gözyaşlarına boğan bu sahne ise izleyenlerin hafızalarına kazındı. (Bu kadar büyük bir meblağ gereken ameliyatın çabucak yapılması, annenin hemen görebilmesi, toparlanabilmesi ve tüm bunların Karabayır'da gerçekleşiyor olması hiç gerçekçi değildi. Belirtmeden geçmek istemedim.)


 
*Oğlunun intikamını almak için her şeyi yapabilecek durumda olan Çolak bu kez Sancar'la karşı karşıya. Büyük Bey'e giden yolda Agah'ın sözünden dışarı çıkmayan Çolak'ın da bir numaralı hedefi Türkmen köyü oldu. Serhat Kılıç yine oyunculuğuyla herkesin beğenisini kazandı. Agah Bey rolünde ise Mehmet Özgür büyük fark yaratmaya devam ediyor.

Bir yazımın daha sonuna geldik. Haftaya görüşmek üzere. Kendinize iyi bakın.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER