Dolunay: Fazla naz Ferit'i usandırır mı acaba?

Dolunay: Fazla naz Ferit'i usandırır mı acaba?
Ne demiş atalarımız ‘’Fazla naz aşık usandırır.’’ Belki burada olan şey naz değil ama beni yormaya başladı Nazlı’nın bu kaçışı. Ferit kendinden bu kadar ödün veriyorken Nazlı’nın kaçmak dışında hiçbir şey yapmaması bence izleyiciler tarafından da hevesle izlenmiyor. Ferit gibi bir adam tahminim dışında adımlar atarken ve her gün daha da çabalarken izlediğimiz bu bölüm de neydi? Asıl o fragman neydi? Nazlı-Ferit ilişkisi bu bölüm Nazlı-Ferit-Deniz aşk üçgenine dönüştürmeye başlandı. Bu bence olmaması gereken bir durumdu. Fotoğraf olayı yüzünden bir türlü duygularına yenik düşemeyen Nazlı’yı yalan ortaya çıktığı zaman Ferit’in peşinden koşarken izleyeceğiz büyük ihtimal. Yani sayın seyirciler diyeceğim o ki; bu kovalamaca oyunu ancak gerçekler ortaya çıktığı zaman yer değiştirebilir. Biz buna ne kadar daha dayanabiliriz bilmiyorum. Kış sezonuna son 2 hafta kalmışken bence buna bir el atılmalı.


 
Nazlı’nın bu kaçışları yetmezmiş gibi başımıza Deniz’in teklifleri ve büyüyen aşkı çıktı bir de. Deniz çok değişik bir karakter. Zaten 2-3 bölüm önce Hakan konusunda kilit isim olduğunu anlamıştık ama bu bölüm Deniz’in yakında taraf değiştirmesinin muhtemel olduğu seyirciye de verilmiş oldu. Deniz’in iş teklifini kabul etmeyeceğini düşünenlerdendim. Ta ki ‘’İstifa ediyorum.’’ notunu Ferit’in elinde görene kadar. Ağlaya ağlaya istifa edeceğine, her şeyin değişeceğini söyleyeceğine keşke her şeyi itiraf edip gitseydin. Hem senaryonun gidişatı değişir hem de biz seyirciler bir rahatlama yaşardık. Ama kaos kaos kaos. Türk dizileri bundan beslenir. Unutmamak lazım.


 
Canım senaristler nasıl olacak bu üçgen Allah aşkına. Olur mu hiç? Böyle bir şeye doğru yol alıyorsunuz ancak Nazlı’yı hem Ferit’i düşünürken hem de bazen Deniz’e karşı romantik yaparak ne yapmaya çalışıyorsunuz henüz anlamış değilim. Anlamak istediğimi de söyleyemem. Deniz-Nazlı ikilisi daha fazla yakınlaştırılırsa şu an sevdiğimiz karakterlerden olan Alya’da değişiklikler görülebilir. Alya’nın kızlarla yakın olması bence dizinin ortasında değiştirilmiş bir şey çünkü ilk bölümler hiç böyle bir şey hissedilmemişti. Alya kızlarla yakın bağ kuruyor ve bu son derece güzel. Onu da elimizden almak üzeresiniz diyeceğim ama kendisinden ümidim var. Nazlı ve Ferit’i birleştirmek için elinden geleni yapacaktır. Sonuna kadar Alya-Deniz!
 
 
 
Aşk üçgenlerini sevdiğinizi Engin-Tarık-Fatoş üçlüsünden de anlayabiliyoruz. Bir gün Engin’le asansör sahnesini koyup ertesi bölüm Tarık’la nikah masası sahnesi koyuyorsunuz. Seyirci bundan da sıkılmış durumda. Engin’le Fatoş arasında her şey güzel giderken bence Tarık sadece yakın arkadaş kıvamında kalmalı. Bu bölüm Engin-Fatoş diye bir ikili sanki 9 bölümde hiç yazılmamış gibiydi. Toplu yemekte bir bakış bile yoktu. Asansör sahnesini ben yanlış mı hatırlıyorum. Ya da arabadaki kıskançlık sahnesini? Neyse yani demek istediğim şu; artık bu ikilemden lütfen vazgeçin, bize birazcık ikiliyi gösterin ve onlarla gelin.

 
 
Nazlı-Ferit ikilisine tekrar dönüyorum ve en hoş sahneye değiniyorum. Havuz sonrası evde telefonla konuşma sahnesindeki minik kıskançlık ne kadar tatlıydı öyle. Ayrıca eklemeliyim ki ‘’Pikniğe değil ya İtalyan restoranına gidelim.’’ kısmı mükemmeldi. Can Yaman’ın İtalyan Lisesi geçmişinden dolayı bu İtalyan detaylar çok hoşuma gidiyor söylemeden geçemeyeceğim.

 
 
Peki mutlu aile tablomuz? Bulut Nazlı ve Ferit’i en başından beri destekleyen minik canavarımız. Herkesin beklediği gibi ben de ikilinin anlaşmalı evlenip sonra aşk sahnelerini izlemek istiyorum. Bakar mısınız tabloya! Resmen bizi evlendirin diyor. Masal yoluyla onları anlatması ve sorusunu direkt Nazlı’ya yöneltmesi mükemmel bir sahne ve detaydı. Beklemedeyiz arkadaşlar. Özellikle şu fotoğraf olayına bir çözüm gelse bence dizi çok daha güzel bir yola girecek. Yukarıda belirttiğim gibi fotoğraf olayı açığa çıkarsa kovalamaca yer değiştirecektir. Ferit kendini geri çekip Nazlı adım atacaktır. Bu sahneleri dört gözle bekliyorum diyebilirim. Son cümlelerime gelirsek 9 bölümü geride bırakmış durumdayız ve 10.bölümün fragmanıyla hayatımıza devam etmekteyiz. Fragmanın iç açıcı olduğunu söyleyemem.


 
İstifa zaten bu kadar kolay olmamalıydı. Didişmelerini izlemek de pek keyifli olacak gibi. Deniz’in tazminatı ödemeyi teklif etmesi Ferit’e karşı atılmış ‘’Abi ben buradayım. O kız benim. Çekil aradan.’’ adımı olup pek hoş değildir. Nazlı’nın bunu kabul edip gidip Deniz’in yerinde çalışmaya başladığını düşünemiyorum. Tekrar söylüyorum D-Ü-Ş-Ü-N-E-M-İ-Y-O-R-U-M. 2. fragmanı beklemeye koyulalım derim. İnşallah güzel bir fragman ve güzel bir bölüm bizi bekler. En kısa sürede bu fotoğraf olayının çözülmesi ve artık tek sorunun inatları ve gururları olması dileğimle. Sizi seviyorum.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER