Reyting Analizi: Şevkat Yerimdar yaz sezonunun rekorunu kırdı!

Reyting Analizi: Şevkat Yerimdar yaz sezonunun rekorunu kırdı!
Limon Film/Hayri Aslan’ın yapımcılığını üstlendiği Şevkat Yerimdar dün gece 13. bölümüyle Fox Türkiye ekranındaydı. Dizi, Total hedef kitlede 9.00 rating ve 30.03 share alarak rekor kırdı ve yaz sezonunun en yüksek reytingini elde eden dizi oldu. Şevkat Yerimdar diğer kategorilerde de yüksek sonuçlar aldı. Ab'de 6.15 reyting ve 20+ABC1 kategorisinde ise 7.13 reytin alarak her üç kategoride de geceyi lider kapadı. 

Aynı gece Show Tv'de yayınlanan MF Yapım'ın uyarlama dizisi Kalp Atışı ise Total'de 5.88 reyting ve 19.19 share alarak ikinci oldu. AB'de 6.04 ve 20+ABC1'de 5.85 alan dizi 8 haftadır yayında ancak izlenme oranlarında istikrarı yakalayamadı.14 Temmuz akşamı yayınlanan bölümüyle Total'de 7.47 reyting alan dizi ilerleyen haftalarda seyirci kaybetmeye başladı.

Cuma akşamını sinema ile geçiren Star Tv, Büyük Göç filmiyle Total'de 1.98 reyting alarak ilk 10'da kalmayı başardı. Kanal aynı gece Çatı Katı adındaki yabancı sinema ile de 20+ABC1'de yedinci oldu. Cuma gecesi Superman Dönüyor filmini yayınlayan Kanal D ise ilk 10'a girmeyi başaramadı. Sezonu erken açan Fatih Portakal ile Fox Ana Haber henüz kış performansını yakalayamadı ama toplam seyirci oranlarına bakarsak bu durum çok doğal. Yeni sezonda haber konusunda Fox Türkiye'ye rakip olacak bir kanal muhtemelen çıkmayacaktır.

Şevkat Yerimdar'ın aldığı oranlar kış sezonunda da ekranda olacağının en güçlü işareti. Aynı zamanda Kalp Atışı da yeni sezona daha fazla kan kaybetmeden girmeyi başarırsa cuma akşamları ekranda kıyasıya bir savaş yaşanacak. Kanal D'nin elinde Arka Sokaklar gibi sağlam seyirci kitlesi olan bir polisiye draması var. Dizi Eylül'de 12. sezonuna başlayacak. Cumanın dengesini bozmayı becerebilecek mi, hep birlikte göreceğiz. 

Star Tv'nin Özcan Deniz ve Aslı Enver'in başrollerini paylaştığı İstanbullu Gelin ise sezon finaline gayet güçlü oranlarla çıkmıştı. AB'de 6-7 bandından düşmeyen dizi duyumlarımıza göre sezonda da aynı performansı yakalamak için hikayesine güçlü takviyeler yapıyor. TRT1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid'in de AB'de pastadan küçük de olsa pay almaya devam edeceğini düşünürsek Cuma günü gerçekten sert reyting savaşlarına sahne olacağa benziyor. 

TRT1'in yeni dönem dizisi Kut'ül Amare'yi ise pazartesi akşamı yayına alarak Fatih'in izlenme oranlarından çalmayı planlayacağını tahmin ediyoruz. Ancak TRT, Fatih'in yayın tarihine kadar beklemek istemezse o zaman da Kut'ül Amare'yi perşembe akşamına koyarak Vatanım Sensin'in izlenme oranlarına ortak olmak isteyecektir. 

Cuma savaşlarında lideri belirlemese de yarışa sağlam katkı sağlayacak olacak sabah ve öğle kuşağının akıbeti hakkında ise henüz bir tahminimiz yok. Kanallar hızla günlük dizilere ağırlık vermeye başladılar. Tv8, Survivor ve O Ses Türkiye dışında yeniden günlük dizi yayınına başlayacağını duyurdu. 21 Ağustos itibariyle Aşk-ı Roman adında günlük bir diziye başlıyor. Evlilik programlarının RTÜK zorlamasıyla evrildiğini de hesaba katarsak ekranda hafta içinde Müge Anlı dışında ağır top kalmayacak gibi görünüyor. 


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER