Adı Efsane: Fikret ve Çiler meselesi...

Adı Efsane: Fikret ve Çiler meselesi...
"Sen ne yüzle bakabiliyorsun Fiko'nun yüzüne? Ben bakamıyorum, ben kardeşimin yüzüne bakamıyorum."

"Sadece Fiko'nun sevmesiyle olacak iş mi bu? Hem Fiko daha iyisini hak etmiyor mu? Belki Fiko'mun kısmeti daha hayırlı olacak... Daha güzel biri gelecek başına, onu gerçekten sevecek. Sevgisini hak edecek biri gelecek."

"Bak ben Sibel mevzusunu kapattım, o mevzu geçti, gitti, bitti." 

Daha çok alıntı yapabilirimdim repliklerden ama, bu üçünü seçmeye karar verdim. Bu üçü bile o kadar çok şey ifade ediyor ki, tanıtıma bakıp Fiko'nun arkasında Sibel'i gördükten sonra sinirlenmemek mümkün değil. 

Artık Sibel'in 10 yıldır Fiko'yu sevmeyip yalan söylemesini, Hakan'ı ilişkisi olmasına rağmen öpmesini ve ardından Kıvanç'a gitmesini geçtim, ikinci devrede hâlâ Fikret ve Sibel ikilisini izlersek Fiko karakteri de tutarsız olmaya başlayacak. Bu durum seyirciyi soğutmaz mı? Soğutur. 

O kadar vazgeçtim deyip, sonunda kimseyi düşünmeden kendi hayallerinin peşinden koşan Fiko'yu artık Sibel'le görmeye tahammülüm kalmadı. 10 yıldır kandırıp elini Fiko'ya vermiş, kalbini ise Hakan'a. Peki 10 yıl sonra mı geldi aklına Fiko'ya âşık olduğun? Hakan ona yüz vermeyince mi geldi aklına, yoksa Kıvanç ona beklediği sevgiyi vermeyince mi? Ne olursa olsun, hiç biri mantıklı değil. Benim gözümde Sibel, Ezel'deki ikinci Eyşan. Ve bunu düşünen tek ben değilim. Bu yüzden, Fiko'nun yanında olacak kişi o değil. Fiko'nun sevgisini hak edecek kişi de o değil. 

Sezon finalinden sonra o kadar çok umut bağladım ki, bir tanıtım yüzünden bu umudu kaybedecek değiliz. Başlarda ne kadar Çiler görmediysek bile, kendi çabamızla ve uğraşmamızla adım adım hayallerimize yürüdük. İlk önce Ali'nin çilli milli demesine sevindik, ardından Çiler'in Fiko demesine. Böyle böyle Çiler ve Emre'nin ayrılmasını bile izledik. Ve gel gör ki, mekanda Fiko'nun yanında Çiler'i gördük. Diyalogları olmamasına rağmen buna sevinen bir sürü kişi vardı. Bu ilişki çok isteniyor, destekleniyor ve büyük bir kitlesi var. Hakan ve Melis'in ayrılmasından sonra da bu çifti harcamalarını istemiyoruz. E, Adı Efsane fandomlarından ilk kez yüz bin tweet ile on üç saat gündemde kalan FikÇil fandomu hak etmiyor mu emeklerinin karşılığını görmeye? 

Fiko'nun artık tayfa dışında güvenebileceği yeni biri lazım, onun sevgisini hak edecek, her daim onun elini tutan ve yürüdüğü yoldan yalnız bırakmayacak biri. Bu kişi bir sürü insanın gözünde Çiler. Güzel olmaz mı birlikte duvarları boyasalar, dertlerini anlatsalar ve teselli etseler? Güzel olmaz mı birlikte sahil kenarlarında köfte ekmek yeseler, Fiko'nun hiç para derdi olmasa çünkü yanında bunu hiç önemsemeyen bir adet turuncu olsa?

Kısacası ikinci devreyle beraber ikinci bir bahar görsek güzel olmaz mı? Yüzümüz artık güllerin dikeninden gelen kanlara bakmasın, turuncu'dan yansıyan güneş doğumunu görsün.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER