Türk Hava Yolları kapılarını ilk kez belgeselcilere açtı

Türk Hava Yolları kapılarını ilk kez belgeselcilere açtı
National Geographic Channel’ın, Türk Hava Yolları’nın günlük işleyişini kaydettiği “Inside: Türk Hava Yolları” belgeseli, 21 Aralık Pazar günü, saat 21:00’de Nat Geo People ekranlarına geliyor. Belgesel Ocak 2015'te de National Geographic'de yayınlanacak. Yapım, dünyada en fazla ülke ve ayrıca en fazla enternasyonel destinasyona uçuş sağlayan ve Skytrax yolcu tercihleri sıralamasında son dört yıldır “Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” seçilen Türk Hava Yolları’nın günlük operasyonunun perde arkasını mercek altına alıyor. Buralar basın bülteninden alıntılı. Belgeseli izledim. Ön gösterim listesine özellikle benim gibi anlamsız uçuş korkusu olan birinin eklenmesini de bir işaret olarak algıladım. Artık koskoca THY değil, global belgeselciler de "Ranini silkelen ve korkma!" diyor, daha ne yapsınlar? Benim gibi fobisi olan herkesin de bu belgeseli izlemesini isterim.

Sao Paulo uçuşunu Kaptan Hakan yönetti. On numara iniş yaptı buarada..

Başta da dediğim gibi Nat Geo People’ın ardından National Geographic Channel ekranlarında da gösterime girecek yapım, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda geçen bir hafta sonunu konu alıyor. Tüm olan bitenin Nat Geo kameraları önünde gerçek zamanlı yaşanıyor. Yaklaşık 13 saat süren Sao Paulo uçuşunda, tüm sınıflarda sunulan hizmetin detaylarından kabin ekibine, ekibin en özel anlarına, nerede uyurlar, nasıl uyurlar, biz uyurken onlar neler yaparlar, yolcu hizmetleri yetkilisinden bagaj görevlisine, vize ve pasaport kontrol memurundan, uçak bakım şefine kadar sistemin sorunsuz işlemesini sağlayanların her hali önünüze seriliyor. Özellikle "Bagaj Bandının Efendisi" olarak tanımlanan Abdülmenaf Bey'e çok dikkat edin. Bayılacaksınız!

Belgeseli izleyince THY yer hizmetlerinde çalışanlara daha kibar davranmamız gerektiğini de anlayacaksınız

National Geographic Channel Turkey Genel Yayın Yönetmeni Yadigar Belbüken konuyla ilgili olarak, “Kurgusuz, gerçek insan hikayeleri üzerine konumlandırdığımız Nat Geo People kanalımızda Türk Hava Yolları gibi global bir markanın günlük operasyonunu hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu bağlamda, bizlere kapılarını açan Türk Hava Yolları’na çok teşekkür ederiz. Lokal hikayelerin öneminin oldukça farkındayız ve izleyicilerimize Türkiye’den hikayeleri bu ekranda görmeye devam edeceklerinin müjdesini vermek isteriz.” demiş.

Havaalanlarına akın eden binlerce yolcu, peronlara gönderilen tonlarca valiz, piste giren yüzlerce uçak. Bu, hiç şüphesiz dünya üzerindeki en heyecan verici, zorlu ve karmaşık işlerden biri. Dışarıdan bakıldığında tıkır tıkır ve sakin yürüdüğü düşünülen işleyiş ile ilgili merak edilen tüm sorular bu yapımla yanıt buluyor. Büyük organizasyon ve tıkır tıkır işlemesi gereken binlerce parçadn oluşuyor. İzleyince meselenin asıl ve görünmeyen yüzüne vakıf oluyorsunuz. Kaçırmayın derim.
 
 
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER