Vatanım Sensin: Tutarsızlık silsilesi

Vatanım Sensin: Tutarsızlık silsilesi
Bence Vatanım Sensin dizisi iyice rayından çıktı. Bir önceki bölüm yazılanlar unutuluyor, replikler tekrarlanıyor ve yazılması gereken noktaları yazmak yerine araya birkaç tutarsız sahne yazılıyor. Örneğin; Kirya Veronica bir bölümde Dimitri’yi bulacağına dair, yaşadığına dair umudu olduğunu söylüyor Lucy’e. Burada hiçbir sorun yok lakin dikkat ederseniz, hemen bir sonraki bölümde bu repliğini tekrarlıyor.

Hele Azize’nin o kağıdı göğsüne değil de çekmeceye koyması, ayrı bir saçmalıktı. Hayır sen o kadar önemli bir pusulayı nasıl çekmeceye koyarsın? Hadi Tevfik’ten şüphelenmiyorsun ya başkası okursa diye de aklına gelmiyor mu?

Bir de şu Lucy olayı var tabii. Hayır kardeşim, bize neden Lucy izletiyorsunuz ki? Lucy arka planda durması gereken bir karakter. Tamam Veronica ve Lucy sahnesi koyun da, neden bize yarım saat Lucy seyrettiriyorsunuz? Dolu dolu geçmesi gereken dizide, millet sıkılıyor yani.

Şimdi gelelim, 24. ve 25. bölüme. Daha geçen bölüm Ali Kemal ile Yıldız birbirlerine bazı şeyleri itiraf etmişti. Gayet güzel sahnelerdi, hepsine tekrar tekrar bayıldık. Lakin! Bu bölüm öyle bir tutarsızlık oldu ki anlatamam. Yıldız, Ali Kemal’e; Ali Kemal de Yıldız’a bir şeyleri itiraf etti ve o orada bitti sanki. Bu bölüm Ali Kemal ve Yıldız birbirlerine o kadar umursamazlardı ki! Gören “Bunlar nasıl seviyor birbirlerini?” der. Ya Ali Kemal ile Yıldız birbirlerine bir şeyleri itiraf etmiş, utanan iki genç yazsana oraya. Bir sahne koy da, Ali Kemal ile Yıldız aşkı görelim.

Ama yok. Sanki dizide Ali Kemal ve Yıldız karakterleri yok. Bu bölümde Yıldız ve Ali Kemal’in ayrı sahneleri bile o kadar altı boş ve az yazılmıştı ki, resmen televizyonu kapatmak istedim. Yahu bunlar savaşın içinde savrulan, aşka tutunan iki genç. Niye tüm çiftleri eşit yazmıyorsun ey senarist?

Diyeceklerim bu kadar. Ve ne yazık ki benim dememle değiştirmeyecekler ama çok seyirci kaybedecekler bu tutarsızlık yüzünden…

 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER