Ve Star Tv dizisi Söz, bir zıpladı Total'in zirvesine oturdu...

Ve Star Tv dizisi Söz, bir zıpladı Total'in zirvesine oturdu...
Pazar akşamı Türkiye, Fox ekranına kitlenip Referandum sonuçlarını izledi. Listede bütün kategorilerde Fox Türkiye ilk beş sırayı parselledi. Yaklaşık 18: 15 olarak ilan edilen Fox'un Referandum 2017 programı 20+ABC1'de 15 reyting ve 34 civarında share aldı. Televizyonlar dizilerine ara verip ekranı Haberciler'e emanet etti. Prototipini "Eğlence kanalı" olarak yapılandıran Survivor ise Pazar gecesi yayınını sürdürdü. Sıralamada başarılı gibi görünmese de format aynı kategoride 8.21 reyting, 16.42 share aldı.

Cumartesi gecesi ise Show TV'nin yayına aldığı absürt komedisi Yeni Gelin, Total seyirciyi avcuna almayı yine başardı. Dizi 15.76 share alarak Total'de Survivor'ın ardından ikinci oldu. 20+ ABC1 kategorisinde de Fox Türkiye draması Kalbimdeki Deniz'in ardından üçüncü olan dizi Kanal D'nin gençlik draması olan Adı Efsane'yi geçti. Cumartesi gecesinin dengelerini bozacağını düşündüğümüz Star Tv draması Fazilet Hanım ve Kızları ise halen beklenen atağı gerçekleştiremedi. Dizi 20+ABC1 kategorisinde 4,28 reyting ve 9,68 share alarak altıncı oldu. Finale yürüyen TRT1'in dönem draması Seksenler, 2-3 bandında izlenme oranı almaya devam ediyor.

Bu sezon tatile giden dizilerin pek çoğu yeni sezonda ekrana dönemeyecek gibi görünüyor. Bir kısmı aldığı düşük ve değişken oranlar nedeniyle, bir kısmı da iç sebeplerle ekrana veda edecekmiş gibi duruyor. Şimdilik yeri  en sağlam diziler TRT1'de 4. sezona hazırlanan Diriliş Ertuğrul, Payitaht Abdülhamit; Kanal D'de Arka Sokaklar, Vatanım Sensin, İsimsizler; Star Tv'de Söz, İstanbullu Gelin; Fox Türkiye'de Savaşçı, Kalbimdeki Deniz; Show Tv'de İçerde, Yeni Gelin; Atv'de ise Kırgın Çiçekler, Aşk ve Mavi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi görünüyor. Bu 14 dizi yeni sezon biletlerini ceplerine koyup, peşin satan gibi yaz tatiline gidecekler.

Analize geri dönersek, pazartesi gecesinin izlenme oranlarında geçen haftaki ön görümüz gerçekleşti ve Show Tv draması İçerde, Total'de kenara çekilip minderi Söz'e bıraktı. Dizi Total'de 7.96 reyting, 16.49 share alarak İçerde'ye çalış atıp burun farkıyla liderliğe oturdu. Söz, 20+ABC1 kategorisinde ise 7.44 reyting ve 14.90 share alarak ikinci oldu. İçerde çok başarılı bir drama. Yüksek reytingler aldığı için ufak kayıplarla ilerlemesi tehlikeli gibi algılanmıyor olabilir. Ancak uzun zamandır sadık seyircisi sosyal medyada hikayenin gidişatından şikayetçi oluyor. Dikkate alınması gerekir.

Kanal D'nin askeri draması İsimsizler ise çizgi altı izlenme oranları almaya devam ediyor. Dizinin artık ciddi bir zıplama yapması lazım. Atv'de yeni sezonunu garanti eden dramalardan biri olan Kırgın Çiçekler, taze işlerle gayet iyi savaşıyor. Dizinin reklamlı ve özetli formda yayınlandığını dikkate alırsak dün gece Total'de üçüncülüğe oturması gayet başarılı bir sonuç. Kırgın Çiçekler 20+ABC1 kategorisinde 10.35 share alarak Survivor ve İsimsizler'in ardından altıncı oldu. Fox Türkiye dizisi Kırlangıç Fırtınası ise aynı kategoride 4.70 share alarak seyircisine veda etti. Zaten yedi bölüm batmış dizinin bir bölüm daha çekilerek ya da son bölümü revize ederek hikayesini finallemeden veda etmesi hem yapımcının hem de kanalın seyircisine olan saygısının bir nişanesi gibi oldu.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER