Arka Sokaklar Total'in lideri, Fox yeni sezona nasıl hazılanıyor?

Arka Sokaklar Total'in lideri, Fox yeni sezona nasıl hazılanıyor?
Yeni sezonda ekranda olması beklenen dizileri saymaya kalksak iki elin parmağını geçemez. Tatile gidip, sezonda geri dönemeyecek dizilerin bir kısmı reyting- kazanç" ikilemine yenilecekse bir o kadar da iç sebeplerle de devam edemeyecek olan bazı diziler var. 2017- 2018 sezonunda yepyeni işlerle muhatap olacağız. Dün Kanal D için hazırlanan dizileri açıklamıştık. Bugün sıra Fox Türkiye'de...

Yılın en iyi açılışlarından birini yapan Savaşçı ile Pazar akşamında potaya girmeyi başaran Fox Türkiye 2017-2018 sezonuna sağlam ve pahalı ataklarla hazırlanıyor. Mustafa Şevki Doğan'ın yönettiği, TMC yapımı kod adı "Meryem" olan dizisini yaz ekranına yetiştirmeye çalışıyor. Dizinin yayına hangi isimle çıkacağı henüz netleşmedi ancak Kırık Bir Aşk Hikayesi adı da seçenekler arasındaymış. 25 Film'in hazırladığı, Selim Demirdelen'in yöneteceği Deli Gönül de yaz ekranı için hazırlanıyor. Fox Türkiye 2017-2018 sezonu için kesinleşen projeleri ise şöyle: Med Yapım'dan Shameless ve Woman uyarlamaları; O3 Medya'nın hazırladığı Gülizar; Red Arrow'un hazırlayacağı ve başrolünde Erkan Petekkaya'nın rol alacağı adı henüz belirlenmemiş drama projesi. Bu projenin Red Arrow formatlarından birinin remake'i olacağı konuşuluyordu ancak son dakikada özgün bir hikaye yazılmasına karar verilmiş. Fox Türkiye'de yeni sezon için henüz sözleşme aşamasının tamamlanmadığı birkaç proje daha var ancak onları henüz açıklamak erken olur.

Bu arada dün akşam mesai bitimine yakın saatlerde Kanal D'de gerçekleşen bir üst düzey atama sektöre bomba gibi düştü. Uzun süredir Doğan TV Holding Kurumsal Strateji ve Uluslararası Satış Grup Başkanı olarak görev yapan Özge Bulut Maraşlı, Kanal D ve Yapım şirketlerinden sorumlu CEO Yardımcılığı görevine atandı. Bu atamanın Kanal D yönetiminin görev şemasında ne tip değişikliklere ve gelişmelere yol açacağını önümüzdeki günlerde hep birlikte gözleyeceğiz.

Dün gece reyting listesi yine son derece heyecansız şekillendi. Kanal D dizisi Arka Sokaklar, Survivor ile Aşk ve Mavi'yi geçerek Total'de lider oldu. Survivor ise Ab ve 20+ABC1 kategorilerinde liderliğini korudu. Star Tv'nin hayatını kurtaran drama O3 Medya'nın hazırladığı İstanbullu Gelin ise 6 bandında yayın hayatını sürdüreceğini kesinleştirdi. Seri bu durumda Star Tv ekranında ikinci sezonu da garantilemiş oldu. Star Tv, TİMS&B Yapım'a sipariş olarak yaptırdığı askeri drama SÖZ'le pazartesi günü de potaya girmeyi başardı. İstanbullu Gelin'le Cuma akşamını da kurtaran kanalın Nisan sıralamasında ciddi bir atak yapacağını şimdiden ön görmek mümkün..

Temelde çok sağlam bir damar yakalamışolmasına rağmen listede yükselmeyi bir türlü başaramayan Dayan Yüreğim ise 3 bandına oturdu. Kanal ortalamalarına bakılınca sezonu ekranda tamamlayacaktır; tabii dizinin ömrü kanalın yayına hazırladığı yaz projelerinin hızına da bağlı. Total'de haftalarca lider olan Atv dizisi Aşk ve Mavi ise son haftalarda biraz hız kesmeye başladı. Total'de gösterdiği istikrarlı yüksek performansı nedense 20+ABC1'de gösteremiyor. Seri bu kategoride 5 bandına oturdu. Show Tv, BKM yapımı Güldür Güldür Show ile AB ve 20+ABC1 kategorisinde kanalın yüzünü güldürmeyi başardı. Cuma akşamı yayınlanan işler arasında karlılık sırlaması yapsak Arka Sokaklar'ın arkasından bu format gelir. Küçük bütçeli işlerle günü kârlı kapamanın keyfi de bir başka olmalı..


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER