İçerde, rakip dizilere nazikçe yer açıyor; Söz ve İsimsizler 5-6 bandına oturuyor

İçerde, rakip dizilere nazikçe yer açıyor; Söz ve İsimsizler 5-6 bandına oturuyor
Pazar akşamı yayınlanan Savaşçı ile birlikte Asker ve Özel Kuvvetler temalı projelerin üçü de yayına çıkmış oldu. Savaşçı, pazar gecesi aldığı izlenme oranlarıyla 2016-2017 sezonunda, ilk bölümünü yayınlayan diziler arasında Star Tv'de yayınlanan Anne'nin ardından ikinci dizi oldu*. Her üç dizinin de 5 civarı izlenme oranlarıyla açılış yapması hem temanın çalışacağı hem de pazartesi akşamının kapasitesini tam olarak doldurmadığını ispatlamış oldu. Savaşçı'yı bekleyen tek tehlike dizinin haftaya referandum nedeniyle yeni bölüm yayınlayamayacak olması. Yeni başlamış bir dizinin daha ikinci bölümünde ara verecek olması balık hafızalı ve hikayelerden çabucak vazgeçen panelde nasıl bir efekt oluşturacak hep birlikte göreceğiz.

Pazartesi gecesi kadın ve genç seyirciyi de kapsayarak tema dahilinde derdini anlatmayı seçen, daha global bir bakış açısıyla "asker-terör" konusuna yaklaşan Söz, dakikalık ölçümlemelere göre ikinci bölümünde 3 reyting civarında yayına başlayıp, 10 reytinglere vararak finale yürümüş. Özetsiz ve reklamsız ilerleyen Söz, dün gece Total'de 6.85 reyting ve14.84 share alarak Kırgın Çiçekler, İçerde ve Survivor'un ardından dördüncü oldu. AB'de 5.97 reyting, 13.71 share alan dizi 20+ABC1'de 6.64 reyting ve 14.14 share alarak üçüncü oldu. Elbette bu sezon yayına çıkan her işin, ikinci bölümde oranlarını yükselttiğini de dikkate alırsak, Söz'ün listedeki pozisyonunu net görebilmek için gelecek haftayı beklemek lazım.

Kanal D'de üçüncü bölümüne de özetsiz başlayan İsimsizler ise tercih ettiği dili biraz daha birleştirici ve sakin kılmadığı; işi dramanın ruhuna uygun olarak tasarlayıp, sloganlardan sıyrılarak "diyalog" yazma konusunu ciddiye almadığı sürece net bir başarıyı yakalaması ve rakiplerine fark atması şimdilik pek mümkün görünmüyor. Bölüm, bu hafta gelen seyirciyi tutmayı başarmış ama geçen haftaya oranla bir miktar izleyici de kaybetmiş. İsimsizler, dün gece 20+ABC1 kategorisinde 5.17 reyting, 10.98 share alarak Kırgın Çiçekler'in ardından 6'ncı oldu. BSK Yapım'ın TRT1 için hazırladığı aile draması Hangimiz Sevmedik aynı kategoride 2.94 reyting ve 5.98 share alarak 17'nci oldu.

Atv'nin maraton koşan draması Kırgın Çiçekler kısa bir özetle yeni bölüme başladı ve böylece Total'de İçerde'yi geçerek lider oldu. Dizi, 20+ABC1'de ise 10.99 share alarak beşinci oldu. Show Tv'nin fenomen dizisi İçerde dün akşam 20+ABC1 kategorisinde 8.91 reyting, 18.21 share alarak liderliğini korudu. İçerde dün gece Söz'ün finalinden sonra yükselmeye başlamış ve ortalamayı artırmaya başlamış. Ancak dizi geçen haftaya göre izlenme oranlarında düşme yaşamış. Geçen hafta 20+ABC1'de 10.57 reyting alan dizi bu hafta aynı kategoride 8.91 reyting aldı. Bu düşüş henüz diğer dizilerin listedeki pozisyonları bağlamında anlamlı bir okuma yapmaya müsait olmasa da İçerde'nin rakip işlere nazikçe yer açacağı gerçeğini de değiştirmiyor.


* Değerlendirme yapılırken 20+ABC1 kategorisi baz alınmıştır.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER