Total'in efendisi Arka Sokaklar; Payitaht ve İstanbullu Gelin yerini garantiledi

Total'in efendisi Arka Sokaklar; Payitaht ve İstanbullu Gelin yerini garantiledi
Televizyon sektörü cuma günü bir web sitesinin iddiasıyla hareketlendi. Söz konusu kulis haberine göre Kanal D son zamanlardaki başarısızlığın faturasını Genel Müdür Barış Tünay'a kesmeye hazırlanıyormuş. Oysa kanalı yanlış drama kararlarına rağmen stratejik planlama başarısıyla halen ilk üç listesinde tutmayı başaranın da bizzat Tünay olduğu tartışmasız bir gerçek. Bu durumda faturayı Tünay'a kesmek bizce Arzuhan Doğan Yalçındağ'ın bugüne kadar verdiği en saçma kararlar listesinde kafadan ilk sıraya oynar. Yeni yönetimin, 2017 sezonunda (Vatanım Sensin hariç -ki onu da zaten kanala kimin aldığını herkes biliyor-) satın aldığı işlerin batması, atılan yanlış adımlar sadece haber kökenli Tünay'ın verdiği kararlardan menkul değildir zannımızca...

Kulis dedikodusunun bir diğer bacağı ise Tünay'ın yerine kanalın eski yöneticisi Pelin Diştaş Yaşaroğlu'nun geleceği iddiası oldu. Pelin Diştaş, kanaldan ayrıldıktan sonra Ay Yapım ile çalışmaya başlamış, kariyerine "Yapımcı" olarak devam etme kararı almıştı. Diştaş- Ay Yapım ortaklığı şu anda dünyaya açılmanın eşiğinde duruyor. Bu durumda Diştaş'ın geri dönmesi şu an bütün kanallara iş yapma konforunu da kaybetmesi anlamına gelir. Sektör daima son dakika kararlarına ve sürprizlere meyillidir. Ancak bizce Diştaş'a kanalın tapusunu ve "vallahi tek yetkili sensin, karışırsam kör olayım" garantisi verilirse belki geri dönmeyi düşünebilir. Bütün bunlar adı üzerinde sadece dedikodu. Oysa elde taş gibi gerçekler de var. Umuyoruz Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kanal D'nin yaklaşık 6 yıldır gün be gün eriyen marka değerine yönelik köklü adımlar atmadan kanalın başına kimi getirse getirsin, özlediği başarıyı şıp diye yakalayamayacağını analiz edebilecek kadar deneyimli bir yöneticidir.

Gelelim Cuma akşamının reyting analizine.. TRT1'in başarılı tarihi draması Payitaht Abdülhamid, dün gece AB ve 20+ABC1 kategorisinde liderliğe oturdu. Total'de de 5 bandını zorlayan drama 4.89 reyting ve 10.56 share alarak beşinci oldu. Özcan Deniz ve Aslı Enver başrollerini paylaştığı Star Tv draması İstanbullu Gelin, yayına çıktığı andan itibaren üç kez yazar ekibi değiştirdi. Son olarak 7'nci bölümden itibaren hikayeyi Deniz Akçay ve ekibi teslim aldı. AB ve 20+ABC1'de yerini sağlamlaştıran dramanın ilerleyen bölümlerde Total'de de ciddi ataklar yapacağını umuyoruz. Dizi dün gece 6.79 reyting ve 14.08 share alarak Payitaht'ın ardından ikinci oldu. Tv8 formatı Survivor, kendi ortalaması içinde değerlendirildiğinde vasat sonuçlarla cuma akşamını idare ediyor. Survivor dün akşamı her üç kategoride de 3'üncü olarak tamamladı.

Total kategorisinin lideri Kanal D'nin evladiyelik draması Arka Sokaklar oldu. Galiba Kanal D'nin son yıllarda verdiği en doğru karar bu projeyi yeniden kanalın renklerine bağlamak oldu. Dizi dün akşam 8. 55 reyting ve 18.66 share ile lider oldu. Hemen arkasından atv'nin draması Aşk ve Mavi geldi. NTC Yapımı dizi Total'de 7.82 reyting ve 17.31 share aldı. Fox Türkiye'de yayınlanan Dayan Yüreğim ise 2-3 bandında reyting almaya devam ediyor. Fox Türkiye muhteşem bir karar alarak yeni dizisi Savaşçı'yı pazar akşamına koydu ve O Hayat Benim'i de salı gecesine aldı. Cuma için nasıl bir formül düşündüğünü de yakında öğreneceğiz. Cuma akşamını Güldür Güldür Show ile geçiren Show Tv, 20+ABC1'de formatın özetiyle birlikte listeye girdi. Çarşamba gecesi yayına aldığı Pastel Film yapımı yeni draması Bir Deli Sevda'yı da yıldırım hızıyla gün değiştirerek Pazar akşamına alan kanalın Nisan performansını merak ediyoruz.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER