TRT1, Diriliş Ertuğrul ile çarşambanın yalnız savaşçısı...

TRT1, Diriliş Ertuğrul ile çarşambanın yalnız savaşçısı...
Çarşamba söz konusu olduğunda kanalların o günü TRT 1'e savaşmadan teslim etmeleri hem rekabeti hem de analizleri sıkıcı hale getiriyor. Diğer kanalların yeni sezonda bugün için nasıl bir planlama içinde olduklarını da çok merak ediyoruz. Şimdi cevap bekleyen tek soru Atv'de yayın sırası bekleyen Pastel Film yapımı Seni Kimler Aldı ve Show Tv için hazırladığı Bir Deli Sevda'nın hangi güne gireceği. Show Tv'nin Bir Deli Sevda'yı çarşamba yarışına süreceği rivayet ediliyor.

Atv'nin hafta içi günleri dolu. En zayıf halkası ise perşembe akşamı yayınladığı Ölene Kadar. Kanal yeni dizisini bugüne mi koyacak yoksa cumartesi akşamına mı? Kağıt üzerince makul gün Perşembe gibi duruyor. Zira diğer günlerde yapım şirketinin başka kanallarda yayınlanan işleri var. Yapımcı kendi kendine rakip çıkmayı tercih etmeyecektir. Bu soruların da cevabını en geç önümüzdeki hafta alacağız.
TRT1, Diriliş Ertuğrul ile Çarşambanın yalnız savaşçısı. Diğer kanallar hedef kitlenin ihtiyacını doğru gözlemleyerek bugünden pay almayı başaramıyorlar. O gün dönem izlemeyi istemeyen seyirci serseri mayın gibi var olan işler arasında geziniyor. Survivor, hafta içi iki milli maç yayınlayınca formatı çarşamba akşamı da yayına sürdü. Geçici bir durum mu, devam edecek mi bilmiyoruz ama formatın üç kategoride de 14 share alarak hemen ikinciliğe oturması da o günde ekmek olduğunun ispatı.

Endemol Shine Türkiye'nin Kanal D için hazırladığı drama Evlat Kokusu'nun dün gece yayınladığı dördüncü bölümden sonra aldığı izlenme oranları serinin başını kaldırıp 5-6 bandına kolay kolay yanaşamayacağını gösterdi. Dün gece Star Tv'de yayınlanan Kara Sevda, Başbakan Özel yayın sebebiyle 21:55'de başladı. Görünen o ki Kara Sevda'nın yayına geç başlaması ne Evlat Kokusu'na ne de Fox Türkiye dizisi No:309'a anlamlı bir avantaj sağlamamış. No:309, dalgalı seyreden izlenme oranlarıyla sezon sonunda ekrana veda edeceğinin sinyallerini güçlendiriyor. Bir romantik komedinin çarşamba günü gibi rekabetin sert geçtiği bir günde 41 bölüm devam etmesi de başarıdır.

Evlat Kokusu dün gece 20+ABC1'de 3.91 reyting, 8.21 share alarak 9'uncu oldu. Bölüm yayınına geç başlayan Kara Sevda ise aynı kategoride 4.59 reyting ve 11.74 share aldı. TRT1'in dönem draması Diriliş Ertuğrul dün gece yine özetiyle birlikte listeyi parselledi. Dizinin yeni bölümü Total'de 27.86 share, AB'de 36.68 share ve 20+ABC1'de 34.74 share ile birinci oldu. Diriliş Ertuğrul, dördüncü sezonu çoktan garantiledi. Yeni sezonda hikayenin ana temasının ne olacağını biz de merakla bekliyoruz.

Fox Türkiye'de yayınlanan No:309 ise Total'de 10.32 share alarak 6'ncı oldu. Show Tv bu haftaya özel olarak iki gün yayınlayacağı BKM yapımı Güldür Güldür Show ile listede pozisyon aldı. 20+ABC1'de formatın özeti asıl bölümü geçerek 6'ncı oldu. Yeni bölüm ise aynı kategoride 8.91 share ile 8'inci oldu. Atv dizisi Bu Şehir Arkandan Gelecek ise aynı kategoride 7.12 share ile 12'nci oldu. Tv8'in dün yayınladığı Survivor ise Total'de Diriliş'in özetini geçerek ikinci; diğer kategorilerde ise üçüncü oldu.Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER