Eşkıya üç kategoride lider; Kanal D dizisi Kara Yazı ekran yarışına düşük başladı

Eşkıya üç kategoride lider; Kanal D dizisi Kara Yazı ekran yarışına düşük başladı
Dün gece Kanal D'nin yeni ve iddialı draması Kara Yazı'nın ilk bölümü yayınlandı. Kanal D, bu yeni dramasına yer açmak için 47 haftadır 5 bandında devam eden dizisi Hayat Şarkısı'nın gününü değiştirmişti. Kara Yazı, son hafta 5.62 reyting ve 12.21 share alan Hayat Şarkısı'nın oranlarını ilk bölümde yakalayamadı. Dizi dün gece Total'de 2.88, AB'de 2.99 ve 20+ABC1'de ise 3.41 reyting alarak kötü bir açılış yaptı. Allahtan ümit kesilmez. Zira şu anda reyting rekorları kıran Show Tv dizisi İçerde de ilk bölümüyle 4 reyting almıştı.

Prensip olarak reyting listesinde 6 ve üzeri izlenme oranı almayan her proje kağıt üzerinde zararda ve riskli durumdadır. İşin bütçesine göre zarar büyür ya da küçülür. Kanalın çarşamba akşamı yayına sürdüğü Evlat Kokusu da düşük oranlar almaya devam ediyor. Kanal D'nin elinde izlenme oranları ortalamanın altında giden projelerin yerine hemen yayına koyacağı yeni dizileri de yok. En azından bu konuda duyumlarımız yok. Dolayısıyla yönetimin önünde fazla bir seçenek de yok. Ya acilen bu dramaların yüksek oranlar alması için ciddi revizyonlar gerçekleştirilecek, ya zarara katlanıp bu dizileri sezon sonuna kadar ekranda tutacak ya da 5-6 bölüm sonra gidişatta değişiklik yoksa kaldırıp yerlerine sinema filmi yayınlayacak. Sonucu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Salı gecesinin lideri değişmedi. Televizyon seyircisinin derin devlet entrikası, kavga, çatışma, aşk, tutku, ihtiras, hatta romantik komedi ihtiyaçlarını dahi top yekûn aynı projede karşılayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dün gece her üç kategoride de yüksek izlenme oranları alarak lider oldu. Listede ikincilik ise her üç kategoride de Star Tv draması Anne dizisinin oldu. Tv8 formatı Survivor üçüncü olurken, final yapan TRT1 dönem draması Sevda Kuşun Kanadında, 1.59 reyting alarak ekran yolculuğunu 20+ABC1 kategorisinde 34'üncü olarak sonlandırdı. Fox Türkiye'de emekliliğini bekleyen memur gibi yayına giren Muhteşem Yüzyıl Kösem ise dün gece 20+ABC1 kategorisinde 4.81 share alarak 60'ıncı oldu. Show TV'nin uyarlama draması Aşk ve Gurur ise aynı kategoride 1.53 reyting, 3.31 share alarak 36'ncı oldu.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER