Dikkat dikkat: Survivor, Vatanım Sensin'den seyirci çalıyor!

Dikkat dikkat: Survivor, Vatanım Sensin'den seyirci çalıyor!
Reyting savaşlarında Ziraat Kupası maçlarıyla başa çıkmayı başaran dizilerimiz Mart ayında liderliği ne yazık ki UEFA Kupası maçlarına teslim etmişlerdi. Ancak dün gece Tv8'in başarılı formatı Survivor da dizileri geçerek perşembe akşamının liderliğine oturdu. Most Prodution'ın Fox Türkiye için hazırladığı Şükrü Özyıldız ve Selin Şekerci'nin başrollerini paylaştığı Çoban Yıldızı listede emin adımlarla yükselmeye devam ediyor. Dizi dün gece Total'de 7.27 reyting, 16.13 share alarak Survivor'ın ardından ikinci oldu. 20+ABC1 kategorisinde de yükselen dizi 5.45 reyting, 12.16 share alarak 5'inci oldu. Proje 20+ABC1'de başlattığı yükseliş trendinde istikrar sağlarsa, günün diğer "güçlü" dizileri için ciddi bir sıkıntı olabilir.

Perşembe akşamında haftalarca AB ve 20+ABC1'de lider olan Kanal D'nin dönem draması Vatanım Sensin dün gece 20+ABC1'de 7.09 reyting, 17.16 share alarak Survivor'ın ardından ikinci oldu. AB kategorisinde tam 1 puan kaybeden Vatanım Sensin, hikayesiyle Total seyircisini yakalamaktan vazgeçmiş gibi görünüyor. Survivor ise 20 +ABC1'de18.39 share aldı ve her üç kategoride de lider oldu.

Ay Yapım'ın Star Tv için hazırladığı Cesur ve Güzel'in dün akşam yayınlanan bölümünü bilindiği üzre Ece Yörenç değil, bayrağı teslim ettiği Elif Usman Ergüden ve ekibi kaleme aldı. Dizi son beş haftadan sonra dün gece yükseliş trendine girdi. İzlenme oranlarındaki yükseliş hakkında anlamlı bir değerlendirme yapmak için henüz çok erken. Dizi dün gece Total'de yeniden 5 bandına oturdu ve Survivor ve Çoban Yıldızı'nın ardından üçüncü oldu. Diğer kategorilerde de yükselen Cesur ve Güzel geceyi AB'de 18.00 share ile ikinci; 20+ABC1'de 15.68 share alarak üçüncü olarak kapattı.

Vatanım Sensin de, Cesur ve Güzel de Mart ayını listede tehlike sınırına yaklaşarak kapattılar. Survivor ise dün gece neredeyse sadece Vatanım Sensin'den seyirci çalmayı başarmış. Listede alt sıralarda gezinen Ölene Kadar bile yükselmiş. Özellikle yüksek maliyetli dizilerin listede 7 bandına dayanması tehlike sinyallerinin çalmasını sağlar. Maç yayınlarını kenara alırsak güçlü oyuncular içeren, büyük prodüksiyonlu bu projelerin günü daha net ve istikrarlı oranlar alarak kapatması beklenmektedir. Yayına başladıklarından beri listede inişli çıkışlı izlenme oranları alan iki proje de ne yazık ki aylardır istikrarlı bir gidişat yakalayıp rahat nefes alamadılar.
 
Dün, Total'de ilk 10'a giren  Show Ana Haber ve Evleneceksen Gel dışında listede pek bir varlık gösteremeyen Show Tv, geceyi Hancock adındaki yabancı filmle geçirdi. Kanal bu filmle Total'de 5.91 share, 20+ABC1'de ise 6.68 share alarak 14'üncü oldu. Diğer iki program sayesinde kanal günü yine ortalamada kapattı ancak rakiplerinin listede pozisyon almak için harcadıkları parayı baz alırsak kanalın kağıt üzerinde zararda olduğunu söyleyemeyiz.

Atv'yi reyting listesinin alt sıralarına sürükleyen Ölene Kadar'ın Haziran başına kadar yayında kalarak sezonu tamamlayacağı kesinleşti gibi.. Dizi dün gece 2.19 reyting, 4.89 share alarak 25'inci, 20+ABC1 kategorisinde ise 4.68 share alarak 22'nci oldu. Serinin ekran ömrünü Nisan ayının ilk haftası Cannes'da düzenlenecek olan MipTv Fuarı da etkiliyor. Dünya pazarına açılmak üzere olan bir dizinin yayından kaldırılmasının yurt dışı satış anlaşmalarında yapımcının elini zayıflatacağı aşikar.

TRT 1, geçen hafta yeni gençlik, polisiye, komedi dizisi Lise Devriyesi'ne yer açmak için pazar akşamı yayınlanan Baba Candır'ı perşembeye almıştı. Dizinin tekrarı dün gece 20+ABC1'de 3.17 share aldı. TRT 1'in haber önü kuşağında yayınladığı günlük dizisi Adını Sen Koy listede başarılı sonuçlar almaya devam ediyor. Dizi dün akşam 10.95 share alarak 20+ABC1'de 18'inci oldu. Aynı kategoride Baba Candır'ın tekrarı ise 3.17 share aldı.


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER