Cesur ve Güzel: Av mevsimi

Cesur ve Güzel: Av mevsimi
Cesur, zamanında Korludağ’ın evine girmişti. Şimdi Rıza, onun evinde. Hikaye tersine döndü. Avcılar av, kurtulanlar ise avcı oldu. Bugüne kadar oyunları Cesur kurmuştu. Korludağ’ı adalete teslim etme uğruna, kuralları o koymuştu. Şimdi Cesur, Rıza’nın oyununda. Aslında bu yola çıktığı, Korludağ’a geldiği gün, zaten Rıza’nın da yoluna çıkmıştı. Onun kazıdığı tünel, Rıza’ya yol oldu. Artık başka bir oyun var. Herkes madalyonun diğer yüzünde. Cesur, başkasının kurduğu bir oyunun içinde salındığından habersiz; kendi yolunda gittiğini sanıyor. Babasını öldüren adamın peşinden giderken, annesini öldüren adamın yanında seyrediyor.

“Sadece baban iddia ediyor diye, hayatında tanımadığın, bilmediğin bir adamı nasıl suçlayabiliyorsun sen?”

Cesur, gözünün önünde saklananı göremiyor. Çok yakın, çok içinde... Rıza’nın ne yaptığını bilmiyor. Sühan’a tanımadığı bir insanı suçladığı için kızan Cesur, hiç tanımadığı Rıza’nın; sırf Tahsin Korludağ onun hayatını çaldı diye, masumiyetine inanıyor. İnanmak istiyor. Kasabalıları efendilerine isyana çağırırken, başka bir oyuna nasıl da alet olduğunu göremiyor.

Rıza, denklemde eşitliği bozup toplama çıkarmalar yapıyor. Sağı solu yerinden oynatıp istediği sonuca ulaşmaya çabalıyor. Yeni dengeler ve gizli özneler kuruyor. Cesur’un çıktığı yolu kullanıyor. Gerçekler bükülebilir; büküyor.

“Sen de gözünle görsen de babama inanmayacaksın!” / “İnanmayacağım, evet.”

Bugüne kadar sürekli oyun kuran, Tahsin Korludağ’ınkileri anlayıp tersine çeviren Cesur, şimdi yeni bir kurgunun içinde. Ve farkında bile değil... Cesur, başkasına dönüşmüyor ama yolu yanlış yere çıkıyor. Rıza onu evirip çevirdi. Çıktığı yol artık Cesur’un kontrolünde değil. Küllenmiş bir yangının intikamından yeni alevlere koşuyor.

“Gerçeği söylediğim için mi benden boşanmak istiyorsun?”
“Gerçeği göremeyecek kadar kör olduğun için. O yargıladığın adama dönüştüğün için.”

Sühan’dan hep onu anlamasını, yanında olmasını bekledi. Belki şimdi Cesur da Sühan gibi iki ateş arasında kalmanın ne demek olduğunu anlayacak. Sühan, babası ile aşık olduğu adamın arasında kalmıştı. Cesur ise cellatların...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER