Diriliş Ertuğrul özetli lider; çanlar Evlat Kokusu için çalıyor!

Diriliş Ertuğrul özetli lider; çanlar Evlat Kokusu için çalıyor!
2017'nin üçüncü ayı Mart ile vedalaşmak üzereyiz. Son haftaya girerken Çarşamba'nın dengesini değiştirecek bir gelişme yaşanmadı. TRT1'in başarılı dönem draması Diriliş Ertuğrul 'sektör' tarafından ötelenmesine, başarısına burun kıvrılmasına rağmen yoluna tam gaz devam ediyor. Son zamanların en akıllı önermesine sahip proje olan Diriliş Ertuğrul hem çekim kalitesi hem de hikaye örgüsüyle çok başarılı bir dönem draması. Hikayesinin odaklandığı dönem itibariyle de global ilgi görebilecek bir hikaye. Dizi dün gece özetiyle birlikte listede her üç kategorinin de lideri oldu. 20+ABC1'de 17.41 reyting ve 35.92 share aldı.

Kanal D'nin kritik çizgide duran dizisi Evlat Kokusu, üçüncü bölümünde de bir yükselme başarısı gösteremedi. Dizi bu izlenme oranlarını almaya devam ederse Kanal D'den ikinci "Bahar Sürprizi" de gelebilir. Kanal'ın elinde hemen yayına süreceği kadar hazır bir işi yok ama çarşambayı 3-4 bandında kapatmak yerine elindeki sinema filmlerini yayına koysa günü daha kârlı kapatabileceği de aşikâr.

Star Tv'de yayınlanan Kara Sevda, Total'de 6.15 reyting ve 13.45 share alarak Diriliş'iö özetinin ardından ikinci dizi olmayı başardı. Önümüzdeki hafta hikayesine güzel oyuncu Gizem Karaca'yı dahil edecek olan dizi 20+ABC1 kategorisinde de 5.28 reyting ve 11.00 share alarak Fatih Portakal ile Fox Ana Haber'in arkasından beşinci oldu. Fox Türkiye'nin romantik komedisi No:309 ise dün gece aynı kategoride 3.85 reyting, 8.06 share aldı.

Kanal sıralamasında alt sıralardan kurtulamayan Fox Türkiye, sezona güçlü ve pahalı yapımlarla hazılanıyor. Red Arrow- Karga Seven ortaklığında çekilecek remake bir dizi için Erkan Petekkaya ile el sıkıştığı konuşulan (henüz bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı) kanal, Med Yapım'ın yeni sezon için hazırladığı iki uyarlama draması Woman ve Shameless'i de almak üzere bu hafta imza için masaya oturdu. Kanalın elinde Cevdet Mercan'ın yöneteceği kod adı Maruf olan bir drama daha var. Bakalım bu hamleler kanalın yeni sezonda güçlenmesini ve listede yükselmesini sağlayacak mı?

Günü Güldür Güldür'ün tekrarlarıyla geçiren Show Tv'nin çarşamba için ne planladığı hâlâ soru işareti. Kanal Pazar akşamı yayınladığı başrollerinde Mert Fırat ve Damla Sönmez'in rol aldığı uyarlama draması Aşk ve Gurur'un gününü değiştirdi. Dizi 28 Mart'tan itibaren Salı akşamları yayınlanacak. Yayına hazırlanan Pastel Film yapımı yeni draması Bir Deli Sevda'yı ise Çarşamba günü yayına koymak istiyormuş. Erler Film'in de Show Tv için bir proje hazırladığını biliyoruz. Nisan başında kanalın yeni prototipi şekillenmiş olur.

Ay Yapım'ın atv için hazırladığı senaryosunu Melek Gençoğlu ve Deniz Madanoğlu'nun kaleme aldığı Bu Şehir Arkandan Gelecek, dün gece de düşme bandından kurtulamadı. Ancak dizinin yurt dışı satış grafiği sebebiyle sezon sonuna kadar yayında kalması bekleniyor. Dizi dün gece 20+ABC1'de 7.66 share alarak 12'nci oldu.

Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER