Hayat Şarkısı salı savaşında bayrağı 5.62 reytingle Kara Yazı'ya teslim etti!

Hayat Şarkısı salı savaşında bayrağı 5.62 reytingle Kara Yazı'ya teslim etti!
Hayat Şarkısı, salı gecesi yüksek oranda reyting alan Survivor, Anne ve Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz karşısında direnip pastadan pay alma görevini 47 hafta sonra Dark Story'nin ilk işi Kara Yazı'ya devrediyor. Dizi, 48'inci bölümünü 2 Nisan Pazar akşamı Bodrum Masalı'nın 60 dakikalık bölümünün ardından saat 21:00'de özetsiz olarak yayınlayacak. Kara Yazı salı savaşında bayrağı Total'de 4.37 reyting, 9.75 share; 20+ABC1 kategorisinde ise 5.62 reyting, 12.21 share ile teslim aldı. Şimdi Haluk Bilginer, Emre Kınay, Ushan Çakır, Zeynep Çamcı'nın rol aldığı drama bayrağı teslim aldığı yerden düşürmeden hatta daha da yükselterek yayın hayatına devam etmek zorunda. Bütün ekibe bol şans diliyoruz.

Haftalık ayınlanan dizilerin maliyetleri değişken. Dolayısıyla dizilerin kâr-zarar tabloları da değişken. Yayına çıkan ve 6 reytingin altında izlenme oranı alan her dizinin kağıt üzerinde zarar ettiği bilgisini yayından kalkan işleri analiz ederken bir kenara not etmek gerekir. Yüksek reytingli işlerin reklam birim fiyatlarının da yükseldiğini düşünürsek, düşük ilerleyen işlere reklam paslamak kanallar için her gün biraz daha da zor oluyor. Markalar da doğal olarak en yüksek oranda izlenen işlerin içinde olmayı tercih ediyorlar. Zaten gittikçe küçülen reklam pastasının yayına çıkan her işi doyurması ise bu durumda gerçekten imkansızı başarmakla eş değer oluyor. 

Salı akşamının reyting karnesine dönersek atv'de yayınlanan Eşkıya bu hafta Total ve 20+ABC1 kategorilerinin lideri oldu. AB'de ise liderliği 20.88 share ile Survivor'a verdi. Haftaya ilk bölümünü yayınlayacak olan Kara Yazı'nın Eşkıya ve Survivor seyircisi üzerinde ciddi bir etkisi olmayacaktır. Kara Yazı, hikayesi her hafta zayıflayan ancak seyircinin hâlâ sabır gösterdiği Anne'den pay kapmaya çalışacaktır. Neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

TRT1'de yayınlanan ancak hiçbir bağlamda ciddiye alınacak bir başarı sağlayamayan dönem draması Sevda Kuşun Kanadında ise artık net olarak finale yürüyor. Dizi Total'de 2.20 share, AB'de 3.85 share ve 20+ABC1'de 2.99 share aldı. TRT1'in bu başarısız diziyle çok önemli bir dönem hakkında söz söyleme şansını heba etmesi içerik üretimi anlamında üzücü oldu. Zira o dönemi sıklıkla anlatıldığı yerden değil de "karşıt" denilen hafızalardan da dinlemek isteyen ciddi oranda bir seyirci vardı. Bu şans, kabak tadı veren özensiz bir yapımla seyirci karşısına çıkılarak çöpe atılmış oldu.


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER