TRT Çocuk'un hafta sonu aldığı oranlar yapımcılara mesaj mı veriyor?

TRT Çocuk'un hafta sonu aldığı oranlar yapımcılara mesaj mı veriyor?
Mart ayının ikinci haftasını da bitirdik. Ayın geriye kalan son iki haftada sıra dışı bir hamle gerçekleşmezse kanal sıralamasında Şubat ayında olduğu gibi Mart'ın lideri de Tv8 olacak gibi görünüyor. Survivor, Pazartesi ve Salı akşamlarında liderliği dramalara kaptırmasına rağmen yayında olduğu sürece kanal sıralamasını domine ediyor. Özellikle cumartesi-pazar akşamlarında kanallar Survivor karşısında kalıcı bir çözüm üretmeyi başaramadılar. Dün gece Survivor yine gayet yüksek oranlar alarak her üç kategorinin de lideri olmayı başardı.

Aylık bazda listenin alt sıralarında gezinen Fox Türkiye ise dün gece de O Hayat Benim ile yine ortalama bir sonuç aldı. Bayrağı, Gülbin Tosun'la Ana Haber programından ortalamada 5 reyting ve 13 share ile teslim alan drama 20+ABC1'de 3.28 reyting ve 7.40 share alarak yedinci oldu.

Kanal D, haftalardır hiçbir kategoride 10 share barajını aşamayan Bodrum Masalı'nı sezon sonuna kadar yayında tutacak. Kanalın bu dizinin arkasında duruş şeklini ve hikayeye şans tanımasını gerçekten de takdir ediyoruz. Bodrum Masalı dün gece Total'de 3.47 reyting, 7.88 share; AB'de 10.37 share ve 20+ABC1 kategorisinde 9.47 share alarak akşamı tamamladı.

TRT1'de yayınlanan Baba Candır için yakın zamanda bir gün değişikliği görünüyor. Duyumlarımıza göre Kanal, çok güvendiği gençlik komedisi türündeki Lise Devriyesi dizisini Pazar günü yayına vermeyi, Baba Candır'ı da Pazartesi akşamına almayı planlıyormuş. Baba Candır dün gece 20+ABC1 kategorisinde 2.88 reyting ve 6.33 share alarak 10'uncu oldu. Pazar günü listeyi domine eden TRT Çocuk programları ise Sabah ve Öğlen Kuşağı'nda dikkate değer oranlar alıyor. Cumartesi akşamı yayınlanan Yeni Gelin dizisini izleyen "çocuk" oranı da göz önüne alınırsa yapımcıların bu mesajı hafta sonu yayına giren dizi/programların hedef kitlesi bazında dikkate alması gerekiyor.
 
Show Tv'nin uyarlama dizisi Aşk ve Gurur listede kötü bir açılış yapmıştı. Bu yıl yayına çıkan her dizinin ikinci bölümü anlamlı oranda yükselme gösterdi ama dün gece Aşk ve Gurur bu trendi yakalayamadı. Show Tv diğer kanallar gibi çılgınlık seviyesinde dizi alımı yapmadığı için Aşk ve Gurur'u bir süre daha yayında tutabilir. Kanal dün öğle kuşağında yayına sürdüğü Yeni Gelin dizisinin tekrarı ile Total'de 9.66 share alırken; Aşk ve Gurur aynı kategoride 4.72 share alabildi. Show Ana Haber'i de listede yüksek sıralamaya sokan kanalın en zayıf halkası Aşk ve Gurur oldu.

Atv ise Pazar akşamlarını çözecek bir formülü henüz kuramadı. PT1'de Kim Milyoner Olmak İster adındaki yarışma programının peşine taktığı yerli/yabancı sinema kuşağı ile günü tamamlıyor. Zarar da etmediği için kısa vadede bu yayın akışını değiştirmeyecek gibi duruyor. Kim Milyoner Olmak İster, dün gece yayınlanan bölümüyle 20+ABC1 kategorisinde 8.06 share alarak 7'nci oldu. Hemen ardından yayına giren Terminatör 3 ise aynı kategoride 6.09 share aldı.

Star Tv'nin gençlik draması Süreç Film yapımı Hayat Bazen Tatlıdır ise dün gece 20+ABC1 kategorisinde 6.52 share alarak sekizinci oldu. Bakalım ayın üçüncü haftasında izlenme oranlarında bir değişiklik gerçekleşecek mi?


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER