İstanbullu Gelin, AB seyircisini Payitaht'a mı kaptırdı?

İstanbullu Gelin, AB seyircisini Payitaht'a mı kaptırdı?
Star Tv, dün gece İstanbullu Gelin'i yüksek izlenme oranları alan rakipleri karşısında verdiği reyting savaşında fazla ezilmesin diye özetsiz yayınladı. Özetsiz ve reklamsız ilerleyen dizi reyting listesinde ilk bölüme oranla çok az bir yükselme gösterdi ama bunu hikâyenin seyirci toplamaya başlamasına değil, kanalın yayın stratejisine bağlamak lazım. Kanallar dayanma gücüne bağlı olarak artık ilk 6-7 bölümü reklam almadan ve özetsiz yayına sürmeyi gelenekselleştirdi.

O3 Medya'nın hazırladığı başrollerinde Aslı Enver ve Özcan Deniz'in bulunduğu İstanbullu Gelin, dün gece Total'de 4.42 reyting, 10.27 share alarak yedinci oldu. AB'de 12.00 share alarak 4'üncü olan dizi, 20+ABC1 kategorisinde 4.86 reyting ve 11.36 share alarak 5'inci oldu. Aşk ve Mavi, Payitaht, Arka Sokaklar ve Survivor karşısında panele tutunmaya çalışan ama AB seyircisini Payitath'a kaptırmaya devam eden dizinin sezonu ekranda ve yayına çıktığı günde tamamlayabilmesi için hızla 6 reyting bandına doğru yükselmesi lazım. Bol şans!

TRT1'in dönem draması Payitaht Abdülhamid, Cuma gecesi PT1'de aradığını bulamayan bir kısım AB seyircisini kendine çekmeye devam ediyor. Dizi Total kategorisindeki oranlarını da yükseltmeye başladı ancak şimdilik bu oranların anlamlı bir yükselmeyi işaret ettiğini söylemek oldukça zor. Payitaht, dün gece 20+ABC1 kategorisinde 15.13 share alarak ikinci oldu.

Hikayesinin hız kesmeye başladığı Atv draması Aşk ve Mavi ise dün geceyi yine Total'in lideri olarak kapattı. 7.45 reyting, 16.99 share alarak geceyi Total kategorisinde birincilikle bitiren dizi, 20+ABC1'de 12.32 share alarak kanalın TRT'nin ardından üçüncü olmasını sağladı. Aşk ve Mavi'nin hikâyesine kattığı komedi unsurları çok hoş nefes delikleri açıyor ancak ATV seyircisinin bu tip renklerden hoşlanıp hoşlanmadığını çok iyi analiz etmek lazım. Karşısına iki yeni dizi ve tüm günleri esir eden bir format girmesine rağmen sadece 1 reyting kaybetmiş olması da ciddi bir senaryo başarısı olarak notlanmalıdır.

Fox Türkiye'nin "acıyı bal eyleriz" diyerek cuma gecesinde total seyirciye oynama ve oradan pay alabileceğini zannetme çılgınlığı ile yayına çıkardığı draması Dayan Yüreğim, 6 haftadır yayında ve düşmeye devam ediyor. Dizi dün gece Total'de 3.65 reyting ve 8.28 share alarak kanalı ilk 10'a sokamadı. Ancak dizi 20+ABC1'de Arka Sokakları'ı geçerek 7'nci olmayı başardı.

Kanal D ise yılların eskitemediği Arka Sokaklar ile Total listesinde ilk 3'te kalmayı başardı. Kanal geceyi Total'de 6.57 reyting ve 14.79 share alarak üçüncülükle kapattı.Tv8 formatı Survivor ise dün gece Total'de Aşk ve Mavi'yi geçemezken diğer iki kategorinin lideri olmayı başardı.Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER