Kösem uzatmaları oynuyor, Hayat Şarkısı direnmeye devam ediyor!

Kösem uzatmaları oynuyor, Hayat Şarkısı direnmeye devam ediyor!
Kanal D'yi haftalardır salı gecesi listede tutan ve yüksek reytingli rakiplerine rağmen 5 bandına tutunan dizisi Hayat Şarkısı Survivor'ın gelişiyle pek fazla sarsılmadı, anlamlı oranlarda kayıplar yaşamadı. Dizinin kemik bir seyircisi olduğu aşikâr ancak sağlam bir yükselişe geçmeyi de başaramıyor. Hayat Şarkısı dün gece yayınlanan bölümüyle reklam verenin dikkate aldığı kategori olan 20+ABC1'de 5.15 reyting ve 11.45 share alarak altıncı oldu.

Kanal D, bu akşam Poyraz Karayel'den boşalan yere Endemol Shine yapımı Evlat Kokusu adında yeni bir drama koyacak. Kanalın elinde yayına hazırlanan iki yeni dizi daha ve bir boş günü var. 27 Mart Pazartesi yayına çıkması beklenen İsimsizler ve Dark Story'nin hazırladığı kadrosunda Haluk Bilginer, Emre Kınay, Zeynep Çamcı ve Ushan Çakır'ın bulunduğu Kara Yazı. İsimsizler'i de prototipine yerleştirdikten sonra hiç boş günü kalmayan kanalın, Kara Yazı'yı ne zaman ve hangi gün yayına süreceği merak konusu olmaya devam ediyor.

Atv'nin fenomen dizisi
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dün gece yine listede Survivor'ı yaya bırakmayı başardı. Salı akşamları Survivor'ın en heyecanlı bölümü çünkü adadan kimin gideceği belli oluyor. Buna rağmen formata fark atan EDHO, yapım firmasının canı istediği sürece ekranda kalmayı garantiledi. Eşkıya dün gece Total ve 20+ABC1 kategorisinde yüksek oranlar alarak liderliğini sürdürdü. AB'de ise 8.04 reyting, 19.12 share alarak Survivor'ın ardından ikinci oldu.

TRT1'in neden hâlâ yayında tuttuğu konusunda pek mantıklı bir teori üretemediğimiz
Sevda Kuşun Kanadında adındaki dönem dizisi ise dün gece Total'de 0.93 reyting, 2.13 share aldı. Diğer kategorilerde görece daha yüksek sonuçlar alan dizi AB'de 1.51 reyting, 3.61 share alarak listede 28'inci oldu.

Star TV'nin bu sezon yüzünü her anlamda güldüren iki dizisinden biri olan Anne, sömestr tatilinden rekor seviyede etkilenmiş, üzerine Survivor gelince de listede sektör tarihine geçecek bir düşüş yaşamıştı. Oranlarını yarı yarıya kaybeden dizinin yapım firması hikâyeye yeni açılımlar bulmakta zorlandıkça eski formülleri ısıtıp yayına sürerek diziyi sezon finaline kadar taşıyacak çıkışı çok şükür yakaladı. Anne yeniden yükselişe geçti ama ikinci sezon yayında olması şimdilik bir hayal gibi görünüyor. Orjinal hikâyenin sadece 11 bölüm olması ve uyarlamada yaşanan sıkıntılar projenin devam etmesini oldukça zorlaştırıyor. Anne dün gece Total'de 7.84 reyting, 18.56 share alarak Eşkıya'nın ardından ikinci oldu.

Dün gece Eyvah Eyvah 2'yi yayına alan Show Tv Total'de 2.82 reyting, 6.63 share aldı. 20+ABC1'de 3.35 reyting, 7.66 share alarak kanalı bu kategoride ilk 10'da tutmayı başardı.

"Bir söz verdim ki dönemem" diyen Fox Türkiye, geçen ayı ne yazık ki sonuncu kanal olarak kapattı. Dün, Haber kuşağıyla reyting listesinde ilk 50'ye girmeyi başaran kanal yönetimi hiç değilse Salı akşamında kuşağı 2 share ile kapatmamak ve zararı azaltmak için PT1'de yayınladığı
Muhteşem Yüzyıl Kösem'i geçen hafta PT2'ye almıştı. Zaten düşük giden ilk sezonun ardından kanal değiştiren, tarihinin en düşük oranlarını almasına rağmen inatla yayınını sürdüren ve markanın bütün kredisini tam gaz tüketen dizi, dün gece Total'de 0.63 reyting, 2.73 share alarak 89'uncu oldu. Dizi AB'de 1.03 reyting, 4.42 share; 20+ABC1'de ise 0.93 reyting, 3.70 share alarak 59'uncu oldu. Buradan yayıncı ve yapımcı kuruluşa sesleniyoruz: Hoca bitir maçı, bitir!
Reyting listesinin tamamı için
TIKLATINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER