Sayılarla 2017 Oscar adaylıkları

Sayılarla 2017 Oscar adaylıkları
Oscar adaylarının açıklanmasıyla birlikte başlayan geri sayımda artık son bir ayın içine girmiş durumdayız. 26 Şubat'ta kazananlar bir kez daha ülkemizde Digiturk'ün yapacağı yayınla belli olacak. Açıklanan bu adaylıklıklar elbet belli sonuçları ve rakamları da doğurmuş durumda.

14: La La Land'in aldığı Oscar adaylığı sayısı, All About Eve ve Titanic'in rekoruna ortak oldu

20: Florence Foster Jenkins ile adaylık kazanan Meryl Streep'in toplam adaylık sayısı

6,687: Aralık 2016 itibarıyla oy veren Akademi üyesi

7: 2017'de adaylık kazanan siyahi oyuncu sayısı (Denzel Washington, Mahershala Ali, Dev Patel, Ruth Negga, Viola Davis, Naomie Harris ve Octavia Spencer)

7: İlk kez adaylık kazanan aktör sayısı (Andrew Garfield, Mahershala Ali, Lucas Hedges, Dev Patel, Isabelle Huppert, Ruth Negga ve Naomie Harris)

21: Mel Gibson'ın son Oscar adaylığından bu yana geçen yıl sayısı (Braveheart filmi ile En İyi Film ve En İyi Yönetmen'i kazanmıştı)

8: En İyi Özgün Müzik dalına aday olan kadın sayısı, bu yılki Mica Levi, Jackie dahil.

1: Lin-Manuel Miranda'nın EGOT'u tamamlaması için alması gereken ödül sayısı. Moana için yaptığı “How Far I’ll Go” isimli şarkıyla En İyi Özgün Şarkı dalında aday. (Emmy, Golden Globe, Oscar, Tony)

23: Bir animasyon filmin görsel efektlerde adaylık kazanmasının ardından geçen süre. Kubo and the Two Strings bu yıl adaylık kazandı, son adaylık 1994'te Nightmare Before Christmas filmi ileydi.

9: Senaryo ödülü için öldükten sonra aday kazanan isim sayısı. August Wilson, Fences ile En İyi Uyarlama Senaryo dalında aday oldu.

336: 2017'de adaylık için uygun olan film sayısı

7: Hem En İyi Film hem de oyunculuk dalında adaylık kazanan kişi sayısı. Fences ile Denzel Washington kazandı

90: Newman ailesinin üyelerinin kazandığı toplam adaylık sayısı. Thomas Newman, Passengers için Özgün Müzik dalında aday oldu ve 14. adaylığını kazandı.

1: En İyi Saç ve Makyaj'a aday olan Suicide Squad'ın kazandığı adaylık sayısı


ETİKETLER :

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER