İçerde: Tehlikeli oyunlar

İçerde: Tehlikeli oyunlar
Bizlere artık oyun içinde oyunlarla değil, tehlikeli oyunlarla geliniz efendim. Uzun bir aradan sonra yeniden heyecanımıza merak katan, bir sonraki bölümü iple çekmemizi sağlayan bir bölüm izledik. Sır perdelerinin Melek'le aralanmaya başladığını görmek hepimize yeniden umut oldu. Coşkun’u bir yandan, Sarp ve Mert’i diğer yandan bütün işler kızışmaya başladı. Ocakta altı sonuna kadar açılıp kaynamaya bırakılmış su gibi hissettim bu bölüm. Coşkun’un, nihayet Sarp’ın eline geçmesiyle ortalığı karıştıracak daha büyük olayları izleyeceğimizin sinyallerini alıyoruz artık. Gerçi hala bir yanım fazla ümitlenmemelisin diye bas bas bağırıyor. Malum dizide her olay bir flashback sahnesi veya muhteşem hızlarıyla nerden geldikleri belli olmayan ‘Organize’ ekibi sayesinde yön değiştirebiliyor.
 
Dizimizin bitanecik kilit ismi Coşkun, Melek'e Celal Baba'nın öz kızı olduğunu söylediğinde bir oh çektik resmen. Artık bir yerden Kebapçı Celal’in sıkışması lazımdı haliyle. Sarp, Coşkun’dan kardeşi hakkında bir şeyler öğrenmek için çırpınırken, bizler de televizyon başında kendimizi yiyip bitiriyoruz. Ah ah! Her şey Coşkun’un ağzından çıkacak bir ‘Mert senin kardeşin.’ cümlesine bakıyor resmen.
 
Coşkun’un iyi bir karakter olduğu söylenemez ama rolün hakkını fazlasıyla verdiğinden olsa gerek, bence dizinin en sempatik karakterlerinden biri. Yaptığı çoğu kötülüğü de Celal Baba yüzünden yaptığını düşünürsek bu onu Celal’den daha iyi biri bile yapabilir. Her ne olursa olsun paylaşılamayan bir karakter olduğu kesin zaten. Yusuf müdürden Davut’a, Davut’tan Sarp’a ordan oraya sekerken Mert’in elinde kalacak tamam artık dediğimiz sırada hoop Yaşar’ın içine daldığı bir sahneye şahit olduk bu bölüm. Ardından ortaya çıkan muhteşem organizemiz de o sahnenin cabası. Korkuyorum artık yolda giderken pat diye önüme organize ekibi çıkacak diye. Her yerdeler!!
 
Mert’in, Coşkun’u kendi için almak istemesi çok normal tabii ama nezarethanede Sarp’ın onu hırpalarken konuştuklarına kulak misafiri olduğunu gördük. Biraz da Sarp’a hak vermesi gerektiğini düşünüyorum. Yeri geldiğinde her şeyi Füsun teyzesi için yapıyor zaten, Sarp’la kavga etmek yerine işbirliği yaparak Coşkun’dan beraber faydalanmaları ve bizimde iki kardeşi beraber izlememiz çok tatlı olabilirdi mesela. Bunun yerine Coşkun’un öldüğünü sanıp Sarp’a karşı nefretini büyüten bir Mert göreceğiz maalesef.
 
Devamlı tekrar edilip atlanan bir nokta ise Mert’in Celal Baba’ya olan Coşkun kızgınlığı. Gerçek adını öğrenecekken Celal Baba’nın bunu engellemesi, ailesini öğreneceğini bildiği halde hala Coşkun’u öldürtmek istemesi… Mert bunların farkında olup, Celal Baba’ya kızdığı halde ona karşı harekete geçmemesi çok batıyor bana. Melek olayından ders alması lazım artık.
 
Melek demişken gelelim bölümün asıl olayına. Sonunda bir şey olmayacağını bilsek de silah olayı hariç tüm verdiği tepkilerinde haklıydı Melek. Coşkun’dan öz babasını öğrenmesi zaten büyük bir şok olmuşken, Mert’in ortaya pat diye annesini de öldürdüğünü söylemesi şok üstüne şok oldu. Benim bile içimi acıttı. Melek'in ‘babamın yaşadığını öğrendiğim gün seni kaybettim.’ demesi zaten yeterince ağırdı. Melek-Celal Baba ikilisini bu bölümden itibaren bitmiş kabul ediyorum şahsen. Celal Baba cephesine ilk darbe geldi bence. Bütün bunlara rağmen Celal’in Coşkun’a bir hışımla kafa tutması biraz fazla değil miydi sizce de? Hele evde Sarp’ın yanına giderken var mı elinde başka kozun demek ne demek Celal Baba? Melek çekmeceden silah alıp show yapacak olabilir ama eğer Mert’ten önce Sarp, Umut olayını öğrenirse o sadece silahla yetinmez gibime geliyor.
 
Yaşar’ın bu kadar bile kalıcı olacağına ihtimal vermemiştim en başında, yanılttılar beni. Bir süre daha onu göreceğiz bu gidişle. Yusuf Müdür’ün oğlu da işlere daha çok karışacak gibi görünüyor. Bakalım Celal'le yolları nasıl kesişecek, merakla bekliyorum. Müdür’ün ‘Umut için’ motivasyonuyla Sarp’a desteğini izlemek keyifli bir hal almaya başladı umarım böyle devam ederler. Bu esnada asıl tehlikeli oyunu Umut için Sarp başlattı. Arabada Coşkun’a sıktım demesi çok riskliydi çünkü ilerde Coşkun’un ortaya yeniden çıkması Sarp için yolun sonu demek olur. Coşkun’dan artık sihirli sözcükleri duymak için en az Sarp ve Mert kadar biz de sabırsızlanıyoruz!
 
Haftaya görüşmek üzere.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER