Poyraz Karayel: Gel seninle bir daha ağlayalım..

Poyraz Karayel: Gel seninle bir daha ağlayalım..
Gel seninle bir daha ağlayalım; yaşanmışlara, yaşanmamışlara, bir de hiç yaşanmayacaklara..
Hayat, doğru olduğunu sandığımız kararların acılarını yaşamakla geçiyor maalesef.

Poyraz Karayel'in 72. bölümü de bunu doğrular şekilde geçti.

Ayşegül'ün kendisi için iyi olacağını sandığı evlilik kararının sonucunu hem Çınar hem de Nevra cephesinden, hiç görmek istemediğimiz bir şekilde gördük.

Eda'nın bu kadar zaman izini sürdüğü, gerçek aşkı olduğunu sandığı Kerem'in gerçek yüzünü de gördük en acımasız şekliyle.

Mümtaz'ın yanlış kararının sonuçları daha da ağır olacak sanırım.

Genel olarak bölümü değerlendirmek gerekirse;

Uzun zamandır beklediğimiz ve çok özlediğimiz Ayşegül- Poyraz işbirliğini -tabii Sinan'ı unutmamak lazım- keyifle ve heyecanla izledik.

Sadrettin, Zülfükar ve Taşkafa'nın baskın sahneleri de nihayet dedirtti, sonuca ulaşamamış olsalar da. :)

Songül, Fatih ve Melis yüzleşmesinde, kendime inanamasam da gerçekten Songül'e çok üzüldüm, gözlerim doldu. Tamam yaptığı doğru bir şey değil tabii ki ama bu sefer gerçekten birinin ona değer verdiğini ve sevdiğini düşünmüştü. Bakalım Fatih'in Sadrettin'in kapısını çalmasıyla olaylar nasıl bir şekil alacak? Melis 'in üzerine düşen rolü benim için de bitmişti, diziden ayrılıyor olması doğru karar kanımca.

Şu Orhan Solmaz mevzusu ne zaman sonuçlanak gerçekten çok merak ediyorum. :) Sinan'ın ele geçirdiği Nevra'nın mektubundaki O.S., bana kalırsa Ethem Hoca'nın bizi aldatması :)

Seri katil olan hanımefendinin aradığı Orhan Solmaz, Çınar'ın babası olmamalı bana göre ama bakalım ilerleyen günlerde göreceğiz.

Tüm Poyraz Karayel ekibini, TEGV ile ilgili yaptıkları tanıtım ve biliçlendirme için takdir etmek istiyorum.

Türk Eğitim Gönülleri Vakfı, duymadığımız ve görmediğimiz bu ve bunun gibi birçok işler yapmakta ve geleceğimiz olan çocukları yetiştirmekteler. 120 dakikayı bulan dizilerimizin sürelerini, bu şekilde bilgi ve bilinçlendirmeler ile doldurmak takdir edilesi.

Zülfikar ve Meltem düetini çok çok sevdim, devamının gelmesini diliyorum.

Eda ve Kerem olayına geri dönmek gerekirse, Nevra'nın Halil'i ele geçirmek için bir atak yapması kaçınılmazdı ancak Eda'nın yaşadığı şok ve duygusal çöküntü beni derinden etkiledi. Hatta ilk baştaki inanmayışı ve ''Etrafta tehlike mi var hala?” demesi, bana Poyraz 'ın Ayşegül'e ''Neden evlendin? Tehdit mi ettiler?'' demesini hatırlattı. Aşk, insanın gözünü kör ediyor, aklını mühürlüyor gerçekten.

Ancak gel gelelim ki yetişkin bir Poyraz Karayel, hiçbir detayı kaçırmaz. :)

Kerem'in gönderdiği videoda ellerinin bağlı olmadığını farketmesi ile hemen hızlı bir plan yapıldı ve hem Halil hem Kerem artık (Yani en azından şimdilik) ellerinde.

Nevra'ya gerçekten inanamıyorum. Bir insan nasıl bu kadar acımasız ve şeytan olabilir aklım almıyor. Kocasını öldürdü, oğlunu öldürdü, yetmedi şantaj ile Ayşegül'ü evde tutmaya çalışıyor üstüne bir de iğrenç bir şekilde Ayşegül ve Çınar'ı çocuk yapmaya teşvik ediyor. Aklımı çıldırıyorum gerçekten! Yalnız şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, Ayda Aksel'in oyunculuğuna şapka çıkartmak gerekiyor. O bakışlar, o tatlı tatlı sinsilikler muhteşem!

Çınar'ın basiretsizliğine ne demeli? Evlendiniz evleneli bir gün bile elini tutmamış, bırak karı- koca olmayı, arkadaş gibi bile olmamışken Nevra'nın gazına gelmesi, acizlik!

Sinancığımın ağzındaki baklanın ıslanmaması sonucunda Despina'ya, Ayşegül'ün tehdit olayını anlatması çok süper oldu, bunu bekliyordum.

Ancak, umarım Despina kendi kendine gidip Nevra'ya kafa tutmaya kalkmaz çünkü bu kadının yapabileceklerinin sınırı yok. Ya da umarım Ayşegül'ü kurtarmak için teslim olmaya kalkmaz.

Bölümün son sahnesi beni çok etkiledi ne desem kelimeler anlamsız kalır.

Çınar'ın iğrençliği, Ayşegül'ün çaresizliği ve korkusu çok çok derindi. Fragman ayrıca etkiledi, yine mendilerimizi hazırlayıp bekliyor olacağız sanırım. Ayşegül'ün Çınar'ın elinden kaçacağını ve aralarından bir şey olmadığını düşünüyorum, inanıyorum, inanmak istiyorum!

Umuyorum yeni bölümde Mümtaz paçayı kurtarmayı başarır. Halil ve Kerem'in ellerinde olması bu konuda yardımcı olabilir sanırım.

Ve Ayşegül artık bu kadar pisliğin üzerine şu evden çıkıp gitmeli, ne olursa olsun...

Ellerimizde mendiller, gelecek haftanın getireceği acıları ve sürprizleri beklerken, bu haftayı bu şekilde noktalıyorum.

Keremcim sen de tanıyınca Poyrazcım Karayel'i çok seveceksin. :)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER