Vatanım Sensin: İnsan sevmeyen, vatanını nasıl sevsin?

Vatanım Sensin: İnsan sevmeyen, vatanını nasıl sevsin?
Ülkecek zor günler geçiriyoruz. Hem de epey uzun bir süredir. Yitirilen canlar her defasında aynı acı ile içimizi kavuruyor. Yolun daha çok başında bir genç olarak, eskiden bizi birleştireceğine inandığım tek güç olan sevginin bile işlevini yitirdiğini düşünüyorum. Özellikle sosyal medya platformlarında, acıda bile birleşemediğimizi, ortak cümleler kuramadığımızı görmek inanın bana çok umut kırıcı. İşte tam da böyle hissettiğim günlerin birinde, sekizinci bölümü ile ekrana gelen Vatanım Sensin'in, Yunan askeri Leon'dan epey okkalı bir tokat yedim. Hilal ile konuştuğu sahnede bize yıllar öncesinden seslenen Leon, adeta günümüzü tasvir etti ya da ben öyle anlamak istedim.. Ancak yine de o cümleleri duymak beni bir kez daha kendime getirdi, unutmamamız gereken şeyleri hatırlattı.

Bizi bir arada tutan, evrenin yegane mucizesi sevgi. Her şey önce bir insanı, bir canlıyı sevmekle başlayacak. Leon'un dediği gibi "İnsan sevmeyi bilmeyen, memleket sevmeyi nereden bilecek?" Her şeye rağmen birbirimizi sevdiğimiz ve en önemlisi saygı duymayı öğrendiğimiz günler gelecek diye umut ediyorum. 

Herhangi bir düşmanın varlığına ihtiyaç duymadan, yalnızca ve yalnızca sevginin bizi tekrar birleştireceği, güzel, güneşli günler görmek dileği daim olsun. Bölüm boyunca olduğu gibi, Leon konuşurken bana kalan sadece gözyaşlarımı silmek oldu. Buyrun bir kez daha izleyelim...

Sevgi ile aydınlık günlere...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER