Kiralık Aşk: Karanlıklar beraber mi aydınlansın?

Kiralık Aşk: Karanlıklar beraber mi aydınlansın?
Hazırdık. Sabırsızlıkla yeni sezonu bekliyorduk. Umulan olmuştu. Zaman atlanmıştı. Öncesinde, özet kısmında gururlu Ömer’in sahnelerini izledik. Yeni bölümün habercisiydi. Evet, Ömer gururunu seçip terk etmişti herkesleri. İtalya’da öyle bir Ömer gördük ki kızdık. Herkes gibiydi sanki. Hayatına aşk almayıp, her yerde gezer olmuştu. Başka kız, kızlar ne demekti? KA fanları çıldırıyordu. Taaa kii Sinan gelene kadar. Sinan yeni stili ile karşımıza üzgün, Yaseminsiz, atak olmaya hazır çıkmıştı. Ömer affetti onu. Çünkü Sinan haklıydı. İstedi ki Ömer aşkı tatsın, kendini aşka bıraksın. Yoksa gerçekleri önceden öğrense Defne’ye hiç şans vermeyecekti. Keşke oyunsuz tanışsalardı istedi. Aslında oyundan önce tanışmışlardı. Onlar birbiri içindi. Hatta içiydi. Ömer o içini söküp atamadı Defne gibi. Meğer Ömer’in bu farklı, dağınık yaşamı Defne’yi üzmenin cezasıydı. Defnesizlik eşitti mutsuzluk. Eskiden gelen İtalyan arkadaşlarına anlattığı Defnesi hep onlaymış meğer.

Defne senin yerinde olsaydı affederdi Ömer, haklısın. Demek ki seni törpüleyen Defne’ydi. Hatta Defnesizlikti Ömer’i değiştiren. Prensti ama artık kral olacaktı. Derya’dan kopya çekmiş olabilirim, kabul. Peki, Esra’dan aldığım tüyoya ne demeli? Ömer nikâh masasında yalnız bırakmamış Defne’yi.  Beklediğimiz gibi zor duruma getirmemiş kızı. Ama ertesi gün bırakıp gitmiş herkesi. Kızgın Defne’nin ailesi her çocuğuna düşkün aile gibi. Sonucu yatak döşek yatan Defne olmuş meğer. Sonrasında ise tamamen Ömer’e benzeyen iş kolik bir Defne. Aşk değiştirmiş istemeden. Benzetmiş birbirine ikisini. Kriz çözen Defne vardı mesela panikten kaçan. Yengesini affetmeyen, ailesinden ve anılarından kaçan Ömer’in yeni evine sadece Maviş’i getirip onunla Defne gibi konuşmaya başlaması da Defne’ye benzemesinin örneği. Tabloyu hediye edince deliyim halleri aynı geçen sezonki Deli Defne’yi anımsattığı gibi.


 
Defne’nin yeni iş yerini bulan yardımsever Sinan vardı bir de. Evlenip boşanmış. Ömer’i dönmeye ikna eden ve Passionis’i canlandıran. Tam da şirketimizi ararken gözlerim, komşu oldular Defne’nin yeni iş yerine ve iş arkadaşlarına. Tekrar gelsin asansör sahneleri.  Başka neler görebiliriz? Çocukları seven Sinan’ın kadın gücü temsili Seda ile didişmelerle dolu aşkını görürüz gibi. Sinan’a Defne Ömer için yaptığı planlar içinde teşekkürler edelim.

Yeni aşklar varsa İso’ya da alalım bir dal. Ayşegül geldi, hoş geldi. İçi güzel kendi güzel cinsten. İso içinde rüzgâr esmeye başlamıştı. Sonunda İso’yu üzmeyecek birini bulduk sanırım.

Necmi yurt dışındaymış. Neden acaba? Pamir olayını duysa kızacağı için olsa gerek. Pamir de geldi. Hem de Nero’nun yeğeni olarak. Burada çok şaşırdım, kabul. Nasıl biri? Garip, eğlenceli, oyunsever, zıpır. Teyzesi serveti kaptırmasın diye tanımadığı kızla evlenebilecek kadar garip. Hatta evlenme kısmını önemsemeyen oyuna odaklanan biri. Zeki ve güzel kızdan anlıyor. Yandık ki ne yandık. Defne’den etkilendi. Artık Ömer’in ikinci bir şans isteği yanında ikinci bir sorunu var. Ömer Defne aşkını bilmiyor Pamir. Neriman orada da oyunlar çevirdi, Pamir vazgeçmesin diye söylemedi. Anladığım kadarıyla gençlik arkadaşı Ömer’in. Ayrıca Ömer’i sevdiğini de düşünüyorum. Gerçekleri öğrenene kadar da Defne’ye âşık olur, vazgeçmez oyundan kesin.  Bir sıkıntımız var ama. Pamir’in giyinme sahnesi, ıslık sahnesi fazlaca Ömer özentisi oldu. Sevmedim.


 
Koriş neden battı? Fotoğraf çeksin. Biz arkasındayız. Yakında Defne’yi de arkana alırsın Korişim. Zengin olacak ya Defne. Dede ise Neriman’a oyun mu oynuyor? Ömer yok diye çocuğunu diğer torununu silip Defne’ye miras bırakmaktan bahsediyorum. Defne kadar iyi kalpli bir kızdan para sakınmıyorum. Ancak Defne’ye sahip çıksın Neriman diye yapmış olabilir. Ömer ile barışsınlar istiyor anladığım kadarıyla. Ama yanlış karta oynuyor. Neriman oyun kurucu olmamalıydı. Dizimizin adı devam etsin diye geldi yeni bir kiralık aşk. Bakalım hayırlı mı olacak?

Merakla bekliyorum Ömer’in Defne’ye ve ailesine kendisini affettirmesini. Zor olacak ama olacak. Pamir iyice içimize sızmadan Ömer aşkına sahip çıkmaya başlasın lütfen. İyi polis rolü hınzır Pamir’e kalmasın. Kötü polis Ömer olmasın. Ömer hatalarından ders almış, farklı biri olarak Defne’nin karşısında aşkına sahip çıksın. Pamir, Defne’nin kokusunu koklarken ben bile kıskandım. Ömer neler yaşayacak tahmin bile edemiyorum. O kalemi bekliyorum. Tekrar kalbimiz çarpsın. Aynı son sahnedeki Model’in Mey parçası ile gelen duygu ile oluşan sahne gibi. Kapkaranlık bir ortamdan kucağına düşen Defne ile yüzünde gülücükler, umut, mutluluk dolan Ömer gibi. Kırgın Defne de aydınlansın tekrar aşkı ile mutlu günlerine dönsün.  Biz ikinizi görünce aydınlanıyoruz o ortamı aydınlattığınız gibi. Gelsin ekranın en gerçek duygularını hissettiren aşk.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER