Bodrum Masalı: Bazı şehirler bir masaldır

Bodrum Masalı: Bazı şehirler bir masaldır
Hayat dizileri, diziler insanları anlatırken, her insan başka bir şehirde kendi masalını yazar bazen. İlk bölümüyle 18 Ağustos perşembe akşamı, Kanal D’de izleyiciyle buluşacak olan "Bodrum Masalı" adlı dizi için geri sayımı çok önce başlatmıştım.

Öyle ya, içinde Süper Baba dizisiyle henüz çocukluğumda kalbimi kazanan Şevval Sam yer alıyordu. İsmi deseniz, ayrı bir masal...

Yapımcılığını TMC'nin üstlendiği, Şevval Sam ve Timuçin Esen’in başrollerini paylaştığı dizi, lüks bir yaşamı mecburen ardında bırakarak tek sahip oldukları eve ve Bodrum’a geri dönmek zorunda kalan Ergüven Ailesi'nin yaşama yeniden ve sıfırdan merhaba demelerinin öyküsünü anlatıyor. Onlar için yalnızca bir yazlık mekan anlamı taşıyan bu şehir, şimdi onlar için bir yaşam alanı olmak zorunda... Onlar, ailecek ve bireysel olarak, yaşamı yeniden tanımak, sil baştan bir hikaye yazmak zorundalar. Bu durum, belki de en çok zengin hayata gözlerini açmış olan çocuklarını yani Ateş ve Su’yu etkiler... Çünkü çoğu insan kalbi, alışkanlıklarından çok zor kopar.

Ateş ve Su... Dizinin senaryosunun güçlü olabileceğinin ve aslında pek çok insanı içine alabileceğinin en güzel sinyali bu iki isim belki de... Hava, su, toprak, ateş.. Dört elementin simgesi dünyada. Ateş ve Su, biri yüzücü, biri keman sanatçısı bu iki genç, şimdi bir Bodrum masalı ile, aşkın paradan daha güçlü, dostluğun güçlü bir kariyerden daha önemli olduğunu keşfetmek için yeni bir kitabı okumaya başlıyorlar adeta.

Şevval Sam’ın Yıldız, Timuçin Esen’in Faryalı karakterlerine can verdiği dizide, Ateş kimliğine Alperen Duymaz, Su kimliğine ise Dilan Çiçek Deniz hayat veriyor.Şevval Sam, çok uzunca bir süre setlerde gözükmemiş, hiçbir dizide karşıma çıkmamıştı. O kadar ki, oyunculuğunu da yüzünün duruluğu gibi çok beğendiğim, sesinin pürüzsüzlüğüyle de pek çok insanın kalbine taht kuran bu kadının ekran yüzünü özlemiştim.

 

Kelebek, Cenk, Gözde, Evren ve diğerleri bu masalın her bir bölümde yavaş yavaş keşfe çıkacağımız diğer karakterlerinden yalnızca bazıları...

Bodrum Masalı hem ismiyle, hem de konusuyla, tam bir yaz dizisi... Yazın başlayıp kış sezonunda da devam etmesini beklediğim bu dizinin ilk bölümünden sonra bakalım neler konuşacağız?

Bodrum Masalı’nın satırlarında yeniden karşılaşmak dileğiyle... Her kim bu masalın içinde kendinden bir parça hikaye bulacaksa, hepimize iyi seyirler!

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER